top of page
Calender
יום שלישי 27/08/19
גיליון אוגוסט 2019, עמ' 7

קליפ רשמי חדש של השיר Space Oddity של דיוויד בואי, הופק כדי לחגוג את יום השנה ה-50 לנחיתה של אפולו 11 על הירח ואת הוצאת השיר באותה שנה, 1969.


"הסרטון מציג קטעי וידאו של בואי ביום הולדתו ה-50 שר את Space Oddity במדיסון סקוואר גארדן בשנת 1997, שמעולם לא פורסמו", נכתב באתר הרשמי של הזמר המנוח.

Space Oddity של דיוויד בואי מציין 50 שנה עם קליפ חדש

מדור מוזיקה חדשה

Bjork - Losss

"הסרטון הופק על ידי טים פופ, וכולל קטעים שצולמו ובוימו על ידי אדווארד לוק, כוריאוגרף ומייסד קבוצת הריקוד של מונטריאול La La La Human Steps, עבור סבב ההופעות Sound & Vision של בואי מ- 1990."


בתחילת הקליפ רואים את הקטעים מוקרנים מאחורי בואי בזמן שהוא שר את Space Oddity ב- 1990, הופעה שבה בואי שחזר את ההופעה מ-1969 לכבוד חגיגות יום הולדתו ה-50. הקליפ החדש מציג גם את העיבוד הרענן מ-2019 שהופק על ידי טוני ויסקונטי, אחד המפיקים שעבדו לצידו של בואי תקופה ארוכה, והקליפ נכלל במהדורת ויניל-7 -אינץ' מפוארת לכבוד יום השנה ה-50.


הקליפ החדש הוקרן לראשונה ביום שבת, 20 ליולי, באירוע נאסא שהתקיים במרכז קנדי בוושינגטון, המנציח את נחיתתה של אפולו 11 על הירח; בנוסף תוכננה הקרנה בטיימס סקוואר, אך היא בוטלה עקב מזג אוויר קיצוני עם טמפרטורות גבוהות.  מלבד הקליפ החדש, גם בובת הברבי של דיוויד בואי, מציינת 50 שנה ל- Space Oddity.

ביורק אמרה בהצהרה: "הגיע הזמן להראות לכם עוד שיר שעבר ויזואליזציה על ידי טוביאס גרמלר המוכשר בטירוף. אף אחד לא לוכד חושניות דיגיטלית, אלגנטית ומלאת הבעה כמוהו!". בקליפ רואים את פניה של ביורק זזים ומשתנים על פני תהום פסיכודלי בהתאם לצלילי שיר הארט פופ, מרקמים ביזאריים וצבעים תוססים ניתזים על המסך. "ביססנו את המראות על השיחות שבין הצדדים האופטימיים לפסימיים שלנו. כשהקלטתי את השיר ניסיתי לשיר בהקלטה אחת בטון עמוק יותר לרמקול הימני, ובהקלטה שנייה בטון חזק ואופטימי יותר לרמקול הימני, ואם תאזינו באוזניות זה יתאים למראות שבקליפ". 


ביורק כבר ערכה שמונה הופעות של המופע המוזיקלי התיאטרלי האומנותי שלה Cornucopia, במרכז האומנויות של ניו יורק The Shed. היא תגיע עם המופע למקסיקו סיטי ב-17 לאוגוסט, שם תערוך ארבע הופעות. בסתיו תגיע לאירופה ותופיע בין היתר בהיכל הספורט O2 ארנה של לונדון.

ביורק מוציאה קליפ לשיר Losss, מתוך אלבומה האחרון Utopia שיצא בשנת 2017. כרגיל אצל הזמרת האיסלנדית, מדובר בקליפ מרהיב  אותו ביים האמן הויזואלי טוביאס גרמלר, שעבד עם הזמרת גם על הקליפ לשיר Tabula Rasa בתחילת הקיץ.

מעריץ ענק של בוב דילן בשם ביל פייגל רכש את פריט האספנות הגדול ביותר שיש: הבית בו גר דילן במינסוטה כשהיה ילד. לפי הדיווח במינאפוליס סטאר טריביון, הוא רכש את הבית המשך...

ענקית הצעצועים האמריקאית מאטל חשפה בימים האחרונים בובת ברבי לאספנים בהשראת דיוויד בואי, לציון יום השנה ה- 50 ללהיט החלל שלו Space Oddity. הבובה לבושה בסגנון האלטר אגו המשך...

כמה חודשים לאחר צאת הסרט הדוקומנטרי "לעזוב את נוורלנד", בו האשימו ווייד רובסון וג'יימס סייפצ'וק את מייקל ג'קסון בהתעללות מינית, מגיעה התשובה:  המשך...

הרבה זמן עבר מאז האלבום האחרון של הזמרת הקנדית אבריל לאבין, ובאלבומה החדש אנו מקבלים אותה לאחר שיצאה מתקופה פיזית ונפשית קשה. היא התגרשה מסולן ניקלבק  המשך...

69fm-comments-note-3.jpg

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page