top of page
Calender
יום שני 26/05/19
גיליון מאי 2019, עמ' 8

בקרוב ייצא לאקרנים הסרט התיעודי Marianne & Leonard: Words of Love ("מריאן ולאונרד: מילים של אהבה") על מערכת היחסים של הזמר והכותב היהודי לאונרד כהן עם המוזה שלו מריאן אילן, שהיוותה השראה לקלאסיקות של כהן ביניהן So Long, Marianne. "כשמנסים ללמוד כמה דברים על אהבה" אומר כהן המנוח, "כשהאישה שלך הופכת לתוכן של עצמה, ואתה הופך לתוכן שלה, זו אהבה".

 

הטריילר הפואטי נפתח עם דיווח חדשותי על מותה של אילן ביולי 2016, שלאחריו קטע ממכתב אהבה של כהן: "מריאן היקרה, אני רק מעט מאחורייך, קרוב מספיק כדי לקחת את ידך". (כהן נפטר פחות מארבעה חודשים אחרי אילן, בנובמבר 2016).

סרט חדש מתעד את אהבתם של לאונרד כהן ומריאן אילן

הטריילר ממשיך אל ההתחלה, כשכהן ואילן נפגשים לראשונה בשנת 1960 באי היווני הידרה, כשאליל הפולק עדיין היה כותב בתחילת דרכו. הזוג חי "חיים חלומיים" בקהילה בוהמיינית יצירתית, לפני  שכהן עלה לדרגת כוכב בארה"ב בשנות ה-60 המאוחרות. מנקודה זו כפי שרואים בטריילר, מערכת היחסים הפכה למורכבת יותר: "הוא יכול היה לגרום לנשים להרגיש טוב עם עצמן, אבל לא יכול היה להתמסר אליהן" אומר אחד המרואיינים, "כי הוא לא יכול היה להיפרד מהעצמו שלו".

 

את הסרט "מריאן ולאונרד: מילים של אהבה" ביים ניק ברומפילד (שביים גם את הסרט על וויטני יוסטון Whitney: Can I Be Me) והוא ייצא לאקרנים ב-5 ביולי. הסרט כבר הוקרן בפסטיבל סאנדאנס 2019, ויוצגו בו גם צילומים נדירים שלא ראו אור.

Bruce Springsteen - Hello Sunshine - ברוס ספרינגסטין

ברוס ספרינגסטין שחרר את הקליפ Hello Sunshine לאינטרנט בדיוק בשעת חצות בערב שבת. הבוס לא מופיע בקליפ בו רואים מכונית ישנה עם לוחיות רישוי של ניו ג'רזי נוסעת לאורך המדבר.


השיר יהיה חלק מהאלבום החדש של ספרינגסטין Western Stars שייצא באמצע חודש יוני, הראשון שלו עם חומר מקורי מאז האלבום Wrecking Ball שיצא ב-2012. 

"התקליט הזה הוא חזרה להקלטות הסולו שלי בשילוב צלילי תזמורת קולנועיים, זה פנינה של תקליט" אומר הבוס. האלבום הופק בהשראת אמני

את האלבום Western Stars הפיק רון אניאלו, ויש בו תוספות קולות רקע של דייויד סנצ'ז, מייסד להקת הליווי הקבועה של ספרינגסטין E Street Band, וכן של החברים הנוכחיים בלהקה סוזי טיירל וצ'רלי ג'יורדנו. 


ספרינגסטין עדיין לא הודיע אם יקיים סיבוב הופעות לאלבום החדש, למרות שהוא ערך סיבוב לכל אלבום בקריירה שלו למעט אלבומו השישי, Nebraska, שיצא ב- 1982.  השירים והאלבומים של ברוס ספרינגסטין במוסיכיפדיה 

הפופ של קליפורניה משנות ה-60 וה-70 כמו ברט בכרך וגלן קמפבל, "אני לא יודע אם אנשים ישימו לב להשפעות הללו, אבל על זה חשבתי" הוסיף, "זה נתן לי משהו לאחד סביבו את האלבום, השראה לכתיבה".

כבר מתחילת הקריירה שלו, האוורד סטרן הבין שלא יוכל להגיע רחוק בקריירה הרדיופונית שלו רק מלהיות שדר ששם תקליטים למאזינים. "לא רציתי להיות רק שדר ועורך, היו לי הרבה חברים שהלכו במסלול הזה והיו שדרים מצוינים  המשך...

סלין דיון מעולם לא הרגישה טוב יותר. בגיל 51 היא עומדת להשלים סיבוב הופעות בלאס וגאס והולכת והופכת לאייקון אופנה. הלהיט לפסקול הסרט טיטאניק My Heart Will Go On בסוף הניינטיז הקפיץ אותה לעידן זוהר חדש, לו גם תרמה אישיותה הייחודית המשך...

כשבילי ג'ואל מסיים לנגן במפוחית שלו את הפתיח של Piano Man הוא תמיד משתהה לכמה רגעים ועושה מחוות שונות לקהל, אבל הפעם, בערב בו הוא סוגר את השנה ה-70 לחייו הוא באמת מתח את הרגע בהופעתו במדיסון סקוור גארדן המשך...

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page