top of page

השירים של בירדי | Birdy best songs

"בירדי" (נולדה ב- 1996) הוא שם הבמה של הזמרת האנגלייה, פסנתרית וכותבת השירים יסמין ואן-דאן בוגרד, מי שנחשבת לילדת פלא של המוזיקה הבריטית. בירדי היא זוכת פרס האקו (תעשיית המוזיקה הגרמנית) לזמרת הבינלאומית הטובה ביותר לשנת 2014, ומועמדת לפרס הזמרת הבריטית הטובה ביותר של פרסי המוזיקה הבריטית. השם בירדי שמשמעותו ''ציפורית'' מגיע מהכינוי שהוריה נתנה לה כתינוקת, מאז היא נקראת כך על ידי בני משפחתה וחבריה.


​בירדי נולדה ב- 1996 בלימינגטון, המפשייר שבאנגליה, לאם פסנתרנית בקונצרטים וככזו למדה לנגן בפסנתר בגיל שבע, והחלה לכתוב מוסיקה משלה כבר בגיל שמונה. בשנת 2008 כשהיא בת 12 בלבד זכתה בתחרות הכישרונות הבריטית Open Mic UK, ספין אוף של התחרות Live and Unsigned. היא זכתה גם בקטגורית צעירים תחת גיל 18 וגם בפרס הגדול, כשהיא גוברת על 10,000 מתמודדים עם שיר מקורי שלה So Be Free, אותו ביצעה מול קהל של 2,000 איש. 

"Birdy"

שוחרר בנובמבר 2011

1."1901" 
2. "Skinny Love"
3. "People Help the People" 
4. "White Winter Hymnal"
5. "The District Sleeps Alone Tonight"
6. "I'll Never Forget You"
7. "Young Blood"
8. "Shelter"
9. "Fire and Rain"
10. "Without a Word" 
11. "Terrible Love"

מהדורת דלוקס:

12. "Comforting Sounds" 
13. "Farewell and Goodnight"
14. "People Help the People" (Acoustic)

Skinny Love
סינגל הפריצה, קאבר לבון איבר

בתחילת 2011 יצא סינגל הבכורה שלה, עיבוד לשירו של להקת הפולק האמריקאית בון איבר Skinny Love, השיר היווה את הפריצה שלה עם כיבוש המצעדים בכל רחבי אירופה והגעה למעמד פלטינה באוסטרליה. הוא נבחר ל- "שיר של השבוע" על ידי שדרנית הרדיו /די.ג''יי פירן קוטון וכתוצאה מכך הוסיפו אותו לרשימת ההשמעה ("פלייליסט") של תחנת הרדיו 1-BBC. את הקליפ הרשמי של השיר ערכה סופי מילר.

השיר הושמע בפס הקול של הסדרה "יומני הערפד" בשני פרקים, ובירדי גם ביצעה אותו בתכנית האירוח הפופולרית של אלן דג'נרס. במשך השנה בירדי המשיכה לבצע מספר קאברים לא רשמיים, ביניהם The A Team של אד שירן.  


הסינגל השני היה קאבר לשיר Shelter של The xx, שגם הוא הושמע בפס קול פרק בסדרה "יומני הערפד". באוקטובר 2011 שוחרר סינגל שלישי בשם People Help the People - קאבר מקסים לשיר של  Cherry Ghost. גם הסינגל הזה זכה להצלחה באוסטרליה והוא אף ליווה טריילר לפרק של אופרת הסבון "שכנים שכנים". במדינות אירופה הסינגל הגיע למקומות יפים במצעדים עם מקום 7 בצרפת ובאוסטריה, 5 בהולנד, 3 בגרמניה, 2 בבלגיה ושוויץ ו- 1 בלוקסמבורג. הסינגל הרביעי 1901 היה קאבר ללהקת הרוק האלטרנטיבי הצרפתית Phoenix, יצא במרץ 2012 והיה פופולרי בבלגיה.

Shelter

אלבום הבכורה שנשא את שמה שוחרר בנובמבר 2011 הכיל 11 שירים, 10 גרסאות כיסוי ושיר מקורי אחד (Without a Word), הוא זכה להצלחה גדולה כשהגיע למקום ה- 13 במצעד האלבומים בבריטניה, ומקום ראשון במצעד האלבומים באוסטרליה, הולנד ובלגיה.

בדצמבר 2011 בירדי קיבלה את סינגל הזהב ההולנדי על הביקוש הגבוה לאלבום שלה בהולנד, שם הוא נמכר בלמעלה מ- 25,000 עותקים, והיא מיד תרמה את הסינגל למכירה פומבית באינטרנט שהכנסותיו לצדקה. יום לאחר מכן קיבלה את סינגל הזהב מתחנת הרדיו הבלגית ''סטודיו בריסל'' על מכירת של יותר מ- 15,000 עותקים מאלבום הבכורה שלה בבלגיה, והיא שוב תרמה את הסינגל לאותן המטרות.

בחודש מרס 2012 הייתה בירדי אחת מהאמנים שתרמו לפסקול הסרט "משחקי הרעב" כששרה שיר מיוחד בשם Just a Game. ביוני 2012 הקליטה יחד עם הלהקה ממפורד אנד סאנז את השיר Learn Me Right, לפס קול של סרט האנימציה "אמיצה" משנת 2012, עבורו קיבלה לראשונה מועמדות לפרס הגראמי. באוגוסט 2012, שוחרר מיני-אלבום של הופעה חיה בלונדון, ובסוף החודש הופיעה בטקס הפתיחה של אולימפיאדת הנכים בלונדון עם השיר Bird Gerhl של אנטוני הגרטי. בפברואר 2013 הופיעה בפסטיבל המוזיקה האיטלקי הפופולארי "סן רמו", אשר שודר בערוץ האיטלקי הממלכתי 1- RAI .

People Help the People
סינגל שלישי, מקום שני בשוויץ ובלגיה וראשון בלוקסמבורג
1901
סינגל רביעי, קאבר ללהקת הרוק הצרפתית Phoenix

"Fire Within"

שוחרר בספטמבר 2013

1. "Wings" 
2. "Heart of Gold"
3. "Light Me Up"
4. "Words as Weapons"
5. "All You Never Say"
6. "Strange Birds" 
7. "Maybe"
8. "No Angel" 
9. "All About You" 
10. "Standing in the Way of the Light" 
11. "Shine"

ביולי 2013 הודיעה בירדי בערוץ היוטיוב שלה ​​על שחרר האלבום השני Fire Within, בסרטון שכלל צילומים שלה באולפן יחד עם תצוגה מקדימה של שני שירים, No Angel ו-Wings , שגם היה הסינגל הראשון ושוחרר רשמית כעבור 10 ימים, גם השיר הזה שימש אתת הסדרה "יומני הערפד". השיר

All You Never Say שוחרר בלעדית כעבור שבועיים בערוץ היוטיוב (אודיו בלבד).

האלבום שוחרר בבריטניה ומדינות נוספות באירופה בספטמבר 2013, ובניגוד לאלבום הראשון הכיל חומר מקורי. הביקורות היו בעיקרן טובות והוא דורג בטופ 10 ברוב מדינות אירופה, ומקום ראשון בשוויץ. סינגלים נוספים ששוחררו מהאלבום היו No Angel (נכנס למצעדים בצרפת, הולנד ודרום קוריאה),​ Light Me Up שהצליח בבלגיה,  ו- Words As Weapons שנכנס למצעדים בבלגיה, צרפת וגרמניה.

Light Me Up
Words as Weapons
Wings
Keeping Your Head Up

"Beautiful Lies"

שוחרר במרץ 2016

1. "Growing Pains"
2. "Shadow" 
3. "Keeping Your Head Up" 
4. "Deep End" 
5. "Wild Horses" 
6. "Lost It All"  
7. "Silhouette" 
8. "Lifted" 
9. "Take My Heart" 
10. "Hear You Calling" 

11. "Words" 

12. "Save Yourself" 

13. "Unbroken" 

14. "Beautiful Lies"

מהדורת דלוקס:

15. "Beating Heart" 
16. "Winter" 
17. "Give Up" 
18. "Start Again"

Wild Horses
Words

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page