top of page

השירים של אד שירן | Ed Sheeran best songs

זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל הראשון The A Team

1."The A Team" 
2. "Drunk"   
3. "U.N.I." (re-recorded from One Take EP) 
4. "Grade 8"   
5. "Wake Me Up" (re-recorded from Live at the Bedford EP) 
6. "Small Bump"  
7. "This"   

8. "The City" (re-recorded from You Need Me EP) 

9. "Lego House" 
10. "You Need Me, I Don't Need You" (re-recorded from You Need Me EP) 
11. "Kiss Me"   
12. "Give Me Love / The Parting Glass (hidden track)"  

"+"

שוחרר בספטמבר 2011

Small Bump

Drunk

You Need Me, I Don't Need You

Lego House

Give Me Love

The A Team

"X"

שוחרר ביוני 2014

1. "One"  
2. "I''m a Mess"   
3. "Sing"   
4. "Don't" 
5. "Nina" 
6. "Photograph"  
7. "Bloodstream" 
8. "Tenerife Sea"
9. "Runaway" 
10. "The Man" 

11. "Thinking Out Loud"   
12. "Afire Love"  

3 שנים לאחר שפרץ לעולם המוזיקה עם אלבום הבכורה עמוס הלהיטים + שכלל שילוב של פולק, פופ, היפ הופ וסול, הכוכב הבריטי אד שירן  מוציא את אלבומו השני X (יש לו קטע עם שמות מינימליים). 

 

מאת: מתן קציר.

המעריצים חיכו בקוצר רוח לאלבום השני, עם ציפיות שנוצרו לאחר + המצוין ששוחרר בספטמבר 2011 ומכר רק בבריטניה עצמה כ-2 מיליון עותקים. האלבום שהצליח גם בארה"ב הוציא מתוכו את הלהיטים​ The A Team ,Lego House ,You Need Me, I Don’t Need You​ ו- Give Me Love

הספתח לאלבום החדש היה מוצלח כשבתחילת 2013 החליט פיטר ג'קסון, במאי סרטי "ההוביט", ליזום פגישה עם אד שירן בניו זילנד כשחיפש אחר אמן לביצוע השיר הרשמי של הסרט השני. ג'קסון, שבכלל נחשף לראשונה למוזיקה של הבחור הג'ינג'י בזכות בתו, גילה כוכב בריטי עולה עם אלבום בכורה מצליח מאוד מאחוריו, העניק לו את המיקרופון וכך נולד הלהיט היפיפייה I See Fire שכבר הספיק להפוך בנובמבר 2013 לאחד הלהיטים הגדולים בקריירה של הזמר בן ה-23. 

מלבד עבודה על האלבום החדש עם המפיק החם פארל וויליאמס, עמו שיתף פעולה בסינגל המוביל של האלבום- Sing, שירן קיבל את ההזדמנות לעבוד עם אחד המפיקים החשובים ברוק ובהיפ הופ, מפיק שידוע בעבודה מופתית בז'אנרים שונים- ריק רובין. האלבום  כבר היה מוכן להשתחרר בפברואר, אבל היה שינוי בתכנית כפי שסיפר שירן לערוץ הטלוויזיה האמריקאי Fuse: "קיבלתי את ההזדמנות לעבוד עם ריק רובין לחודשיים נוספים, הזדמנות שלא יכולתי לומר לה לא", ההזדמנות זו גרמה לעיכוב בשחרור האלבום.

בנוסף ל-2 מפיקי העל וויליאמס ורובין, עבד שירן על האלבום עם מפיק אלבום הבכורה שלו, המפיק הבריטי המוערך ג'ייק גוסלינג שידוע גם בזכות עבודות עם אומנים כמו פאלומה פייט ו- Wiley. גוסלינג שהיה אחראי לאלבום הפולק- פופי והמוצלח הראשון של שירן, הפיק לכוכב הבריטי 5 שירים באלבום החדש. על גוסלינג סיפר שירן לערוץ Fuse: "היה לי הפעם יותר זמן לעבוד על האלבום, במקום ישר לשחרר אותו, החלטתי שאני רוצה לצאת עם האלבום בהצהרה".

Photograph

Thinking Out Loud

Don't

על הסינגל המוביל של האלבום Sing, שיר R&B להיטי שהופק ע"י פארל וויליאמס שגם משתתף בשיר, מספר שירן לעיתון הבילבורד האמריקאי שההשפעה הגדולה מבחינתו בהקלטת השיר הייתה המוזיקה של ג'סטין טימברלייק- "אני אוהב את האלבומים Justified ו-Future Sex Love Sounds , מהם נלקחה ההשראה לשיר". עובדה לא מפתיעה כשעל הפקת השיר אחראי אחד השותפים המוזיקלייםם הידועים של טימברלייק- פארל וויליאמס, שאף כתב לצד שירן והפיק שיר נוסף באלבום- Runaway, שיר R&B נוסף שמושפע מעבודתו של ג'סטין טימברלייק, שעליו מספר שירן שהיה אמור להיכנס לפרויקט עתידי עם וויליאמס, אולם בסופו של דבר נכנס לאלבומו השני. גם Don’t שבמקור היה אמור להיות הסינגל הראשון מהאלבום ושאותו הפיקו ריק רובין והמפיק/ ראפר האמריקאי בני בלנקו, ממשיך את סאונד ה-R&B ה"טימברלייקי". 

ואי אפשר בלי הצד הרגוע יותר של שירן, הבלדות הבולטות באלבום הן Tenerife Sea, בלדת פולק אקוסטית שהופקה ע"י ריק רובין, אותה כתב שירן במהלך טקס פרסי הגראמי של 2013. בנוסף יש את בלדת הסול הבלוזית והמרגשת Thinkning Out Loud, השיר המועדף אגב ע"י שירן באלבום אותו הוא כתב יחד עם הכותבת הבריטית איימי וויידג', השיר מדבר על בת זוג לשעבר של שירן באותה התקופה. שירן אף לא נמנע ב- X להציג לנו את יכולות הראפ המרשימות שלו, בשירים כמו Take It Back שמשלב ראפ לצד הפקהה אקוסטית של ריק רובין, ויש גם את בלדת הראפ המצויינת The Man.

 

X הוא ללא ספק אלבום מוצלח ועשיר מוזיקלית שימשיך להציב את אד שירן כאחד האמנים הבולטים והמובילים בסצינה הבריטית,  כששירן מגדיר את עצמו בראיונות לקידום האלבום כאחד שלא מתכוון לעשות מוזיקה למבקרים. 

Castle On The Hill

"÷"

(סימן חילוק)

שוחרר במרץ 2017

1. "Eraser"
2. "Castle on the Hill"
3. "Dive"
4. "Shape of You"
5. "Perfect"
6. "Galway Girl"
7. "Happier"
8. "New Man"
9. "Hearts Don't Break Around Here"
10. "What Do I Know?"

Galway Girl

11. "How Would You Feel (Paean)"
12. "Supermarket Flowers"

בונוס מהדורת דלוקס:

13. "Barcelona"
14. "Bibia Be Ye Ye"
15. "Nancy Mulligan"
16. "Save Myself"

Shape of You

Perfect

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page