top of page

הכל על להקת טקסס | Texas best songs

היה זה ביום אחד של שנת 1986 בגלאזגו, בירת סקוטלנד, כשבאמצע יום עבודה בתור מעצבת שיער בסלון יופי הקימה שרלין ספיטרי להקת רוק יחד עם ג'וני מקלוהן על הבס, ואלי מקארליין על הגיטרה. השם שהוחלט "טקסס" נלקח מהסרט של שנת 1984 "פריז, טקסס". לפי הנתון הרשמי האחרון של 2013, הלהקה שהקומה באותו יום מכרה 35 מיליון עותקים של אלבומיה עד היום.

*זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל Thrill Has Gone

"Southside"

 

שוחרר במרץ 1989

1. "I Don't Want a Lover"

2. "Tell Me Why"

3. "Everyday Now"

4. "Southside"

5. "Prayer for You"

6. "Faith" (CD only)

7. "Thrill Has Gone"

8. "Fight the Feeling"

9. "Fool for Love"

10. "One Choice"

11. "Future Is Promises"

Prayer For You

בחודש מרץ של שנת 1988 ערכה הלהקה את הופעת הבכורה שלה באוניברסיטת דאנדי, שהיוותה את הפריצה המשמעותית הראשונה לתודעה. כעבור שנה בדיוק, במרץ 89' יצא אלבום הבכורה Southside, כשסינגל הבכורה I Don't Want a Lover יצא חודשיים קודםם לכן, הוא היה להיט בינלאומי והגיע לטופ 10 במצעד בבריטניה ובמדינות נוספות באירופה. האלבום כשלעצמו הגיע למקום השלישיי בבריטניה ובמקום ה-88 בבילבורד 200 האמריקאי.

שלשת הסינגלים הבאים ששוחררו מהאלבום הצליחו הרבה פחות וכשלו להגיע לטופ 40 בבריטניה, היו אלה Thrill Has Gone מקום 60, Everyday Now מקום 44 (למרות שדי הצליח בצרפת עם מקום 30) ו- Prayer for You שהגיע למקום 73. למרות שהאלבום Southside הגיע לכמות מכירות של אלבום זהב, הלהקה עדיין נתפסה כבינונית ולעיתים שימשה כמופע חימום לאמנים גדולים יותר.

I Don't Want a Lover
Everyday Now

Tired of Being Alone

לאחר הביצועים המאכזבים של האלבום והסינגלים, מה שהציל את המצב היה דווקא סינגל נפרד לחלוטין מהאלבום, קאבר שביצעה הלהקה לקלאסיקה של אל גרין Tired of Being Alone. הסינגל שוחרר באפריל 92, נכנס לטופ 40 עם מקום 19 והחזיר את טקסס לעניינים

Halo

האלבום השני Mothers Heaven לא שיפר את המצב, הוא שוחרר בספטמבר 1991 והסינגל המקדים ממנו Why Believe in You  הגיע למקום 66 בלבד במצעד הסינגלים הבריטי, והאלבום הגיע למקום 32. הסינגל השני In My Heart כשל עוד יותר עם מקום 74- המיקום הכי נמוך של הלהקה בבריטניה, והחמישי ברציפות שלא מצליח  להיכנס לטופ 40 במצעד. הסינגל השלישי

Alone with You ששוחרר בינואר 92 קצת המתיק את הגלולה ונכנס לטופ 40 עם מקום 32.

​"Mothers Heaven"

 

שוחרר בספטמבר 1991

1. "Mothers Heaven"

2. "Why Believe in You"

3. "Dream Hotel"

4. "This Will All Be Mine"

5. "Beliefs"

6. "Alone with You"

7. "In My Heart"

8. "Waiting"

9. "Wrapped in Clothes of Blue"

10. "Return"
11. "Walk the Dust"

Why Believe in You
Alone with You
In My Heart

"Ricks Road"

 

שוחרר בנובמבר 1993

1. "So Called Friend"

2. "Fade Away"

3. "Listen to Me"

4. "You Owe It All to Me"

5. "Beautiful Angel"

6. "So in Love with You"

7. "You've Got to Live a Little"

8. "I Want to Go to Heaven"

9. "Hear Me Now"

10. "Fearing These Days"

11. "I've Been Missing You"
12. "Winters End" 

So in Love with You

בנובמבר 93 שוחרר האלבום השלישי  Ricks Road שדורג 18 במצעד האלבומים הבריטי. הסינגלים לא היו לכישלונות אבל גם לא הניבו הצלחה גדולה,  So Called Friend הגיע למקום 30, You Owe It All to Me הגיע מקום 39. הסינגל השלישי So In Love With You, ששוחרר בפברואר 94 הגיע למקום 28 במצעד הסינגלים. תהיה זו התקופה האחרונה בה הלהקה מדשדשת.

*זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל Black Eyed Boy

1. "0.34" (Introduction) 
2. "Say What You Want" 
3. "Drawing Crazy Patterns"
4. "Halo"
5. "Put Your Arms Around Me" 
6. "Insane" 
7. "Black Eyed Boy"
8. "Polo Mint City" 

9. "White on Blonde" 
10. "Postcard"
11. "0.28" (Interlude) 
12. "Ticket to Lie" 
13. "Good Advice"

14. "Breathless"
15. "Sunday Is the Saddest Day" (שיר בונוס למהדורה יפנית)

"White on Blonde"

 

שוחרר בפברואר 1997

Halo

ב-6 לינואר 1997, חודש טרם צאת האלבום הרביעי, שוחרר הסינגל ​Say What You Want שהגיע למקום 3 במצעד כבר בשבוע השני להשקתו. האלבום הרביעי White on Blonde שוחרר כאמור בפברואר, והיה האלבום הכי מצליח של טקסס בכל הזמנים. הוא הגיע למקום הראשון בבריטניה וחזר לשם גם לאחר חצי שנה, ודורג בין 75 האלבומים הראשונים במשך 91 שבועות.

כל חמשת הסינגלים ששוחררו מהאלבום היו טופ 10 בבריטניה, 
Halo - מקום 10. Black Eyed Boy- מקום 5 ו- Put Your Arms Around Me דורג במקום 10, ואגב נכנס לפס הקול של הסרט  Ever After: A Cinderella Story ("עכשיו ולתמיד") של דרו ברימור.

במרץ 98 שוחרר סינגל כפול של השיר Insane יחד עם גרסה חדשה של Say What You Want, שכלל תוספת בתי ראפ של​ Wu Tang Clan', והגיע למקום הרביעי במצעד הסינגלים הבריטי.

 

האלבום White On Blonde היה נקודת השיא של הלהקה וזכה ל-8 פלטינות באנגליה עם מכירות של למעלה מ- 2 מיליון עותקים. ב-1998 קוראי Q מגזין דירגו אותו במצעד אלבומי כל הזמנים במקום ה-86. לאחר 12 שנה, בטקס פרסי המוזיקה הבריטית לשנת 2010, White on Blonde יהיה מועמד לפרס האלבום הטוב ביותר של 25 השנים האחרונות.

Put Your Arms Around Me
Black Eyed Boy
Say What You Want

"The Hush"

 

שוחרר במאי 1999

1.  "In Our Lifetime" 
2. "Tell Me the Answer"  
3. "Summer Son"
4. "Sunday Afternoon"
5. "Move In" 
6. "When We Are Together" 
7. "Day After Day"
8. "Zero Zero" 
9. "Saint" 
10. "Girl" 

11. "The Hush"
12. "The Day Before I Went Away"
13. "Let Us Be Thankful" (Hidden track)

In Our Lifetime
When We Are Together

באפריל 1999 טקסס כבר הייתה מוכנה לאלבום חדש,ושיחררה סינגל ראשון - In Our Lifetime שהגיע למקום הרביעי במצעד הבריטי, ונכלל בפס הקול של הסרט Notting Hill שיצא באותה שנה. האלבום החמישי The Hush שוחרר במאי ודורג 1 במצעד כבר בשבוע הראשון. הסינגל השני Summer Son שוחרר באוגוסט '99 והגיע למקום 5, השביעי של הלהקה בטופ 10. סינגל שלישי ואחרון When We Are Together יצא בנובמבר '99 ופספס במעט את הטופ 10 עם מקום 12. האלבום זכה ל-3 מעמדי פלטינה, ולפי דיווחי תעשיית הפונוגרפיה הבריטית הגיע למכירות של למעלה מ- 900 אלף עותקים.

Summer Son

"The Greatest Hits"

 

שוחרר באוקטובר 2000

1. "I Don't Want a Lover"  
2. "In Demand" 
3. "Say What You Want" 
4. "Summer Son"
5. "Inner Smile" 
6. "So In Love With You" 
7. "Black Eyed Boy" 
8. "So Called Friend"  
9. "Everyday Now"

10. "In Our Lifetime" 

11. "Halo" 
12. "Guitar Song" 
13. "Prayer for You" 
14. "When We Are Together"

15. "Insane" 
16. "Tired of Being Alone" 
17. "Put Your Arms Around Me" 
18. "Say What You Want (All Day Every Day)" (FT. the Wu-Tang Clan)

In Demand
Inner Smile

בסוף אוקטובר 2000 הוציאה טקסס את האוסף הלהיטים הראשון שלה מתחילת הדרך, שהיה לאלבום השלישי ברציפות שכובש המקום הראשון במצעד הבריטי. מלבד הלהיטים, האוסף הכיל 3 סינגלים חדשים. הראשון שבהם

In Demand הגיע למקום 6 בבריטניה. הקליפ של השיר נעשה בהשתתפות שחקן הקולנוע אלן ריקמן, שמוכר בעיקר מגילום התפקידים של פרופסור סנייפ בסרטי הארי פוטר, ולפני כן את האיש הרע בסרט מת לחיות 1. בשיר ספיטרי מספרת בגוף ראשון על מאהב שזרק אותה טרם התפרסמה, וכעת רוצה אותה בחזרה בגלל הצלחתה והיותה "סחורה חמה", מה שנקרא באנגלית אין דימנד. בקליפ ריקמן מוצג כבן זוגה של ספיטרי, שמחבק ומגן עליה בחלק האחורי של מכונית בנטלי קבריולט, בזמן שרודפים אחריהם צלמי פפראצי במסוק ואופנועים.  כשהמכונית עוצרת לתדלק הוא סוחף אותה לריקוד טנגו סקסי ברחבת התחנה בין המשאבות. לאחר מכן המכונית ממשיכה את דרכה וכשהשחר עולה היא חונה ליד בניין דירות ישן,  ואז מתברר כי בניגוד למצופה המכונית אינה שייכת לריקמן אלא לשרלין, שנוסעת משם  עם הנהג שלה וריקמן נכנס לתוך הבניין עם תיק מרופט.

הסינגל השני Inner Smile שוחרר בסוף 2000 וגם הגיע למקום 6 במצעד. גם הקליפ שלו היה מעניין עם מחווה למלך הרוק'נרול אלביס פרסלי (ובמיוחד להופעות הקאמבק של 1968). בקליפ שרלין מחופשת לאלביס עם חליפת העור המפורסמת שלו, והיא שרה במועדון מלאא מעריצות נלהבות, כשחברי הלהקה משחקים תפקידים שונים כמו הנגנים ושרלין בעצמה משחקת כמה מעריצות שונות. לכל אורך השיר חוזרת ברקע שוב ושוב המילה "Yeah" כפי שאלביס נהג לצעוק אותה במהלך הופעות.

הסינגל השלישי שוחרר ב- 2001, רמיקס לסיננגל הראשון של טקסס מ- 1989

 I Don't Want A Lover, והגיע לטופ 20 במצעד, בד בבד שהאוסף הופך להצלחה אדירה עם מכירות של 1.8 עותקים ושש פלטינות.

"Careful What You Wish For"

 

שוחרר באוקטובר 2003

1. "Telephone X" 
2. "Broken" 
3. "Carnival Girl" (FT. Kardinal Offishall)
4. "I'll See It Through" 
5. "Where Did You Sleep?"
6. "And I Dream"  
7. "Careful What You Wish For" 
8. "Big Sleep" 
9. "Under Your Skin"
10. "Carousel Dub" (FT. Suncycle) 

11. "Place in My World" (FT. Dolomite) 
12. "Another Day" 

I'll See It Through

בספטמבר 2002 שרלין ילדה את בתה הבכורה, אבל זה לא מנע ממנה לעבוד עם החברים על עוד אלבום. באוקטובר 2003 שוחרר הסינגל

Carnival Girl בהשתתפות קטעי ראפ של קרדינל אופישאל, השיר הגיע למקום 9 במצעדים. בהמשך החודש שוחרר האלבום Careful What You Wish For, הוא דורג במקום 5 במצעד האלבומים ואושר על ידי הפונוגרפיה הבריטית למעמד אלבום זהב, עם מכירות של מעל ל-100 אלף עותקים. בדצמבר 2003 שוחרר סינגל שני ואחרון I'll See It Through, אך  באופן מפתיע הוא לא ממש הצליח ודורג במקום 40 במצעד.

"Red Book"

 

שוחרר בנובמבר 2005

1. "036"  
2. "Getaway" 
3. "Can't Resist" 
4. "What About Us" 
5. "Cry"  
6. "Sleep" (FT. Paul Buchanan)
7. "Get Down Tonight"
8. "Nevermind" 
9. "Bad Weather" 
10. "Masterthief"

11. "Just Hold On"
12. "Red Book"

Getaway

באוגוסט  2005 טקסס חזרה עם שני סינגלים חדשים שהקדימו את האלבום החמישי, הסינגל הראשון Getaway דורג 6 במצעד הבריטי, והיה לסינגל העשירי שנכנס לטופ 10 של המצעד, ובאוקטובר שוחרר הסינגל  Can't Resist שהגיע למקום 13. האלבום Red Book שוחרר בנובמבר, אבל הגיע רק למקום 16 במצעד הבריטי, ובכך שבר את רצף קודמיו בכניסה לטופ 10, אבל זה לא מנע ממנו להגיעע למעמד זהב עם מכירות של 100 אלף עותקים בבריטניה.

 

הסינגל האחרון Sleep שוחרר בינואר 2006, השתתף בו פאול בוחנאן מהלהקה הסקוטית The Blue Nile ובקליפ המשעשע השתתף הקומיקאי Peter Kay  שגם ביים אותו, הסינגל הגיע למקום 66 במצעד.

בשנת 2005, לאחר שחרור האלבום והפקת שלשת הקליפים, חברי הלהקה הודיעו שהם לוקחים הפסקה, שרלין פתחה בקריירת סולו והחלה לעבוד על אלבום. 

Can't Resist
Sleep

קריירת הסולו של שרלין ספיטרי

שרלין ספיטרי נולדה בשנת 1967 בעיירה בלשוויל שבסקוטלנד. אביה היה סוחר ימאי שניגן בגיטרה, ואמה הייתה זמרת. טרם הקמת להקת טקסס בגיל 19, היא עבדה כמעצבת שיער בסלון יופי בגלאזגו.

 

לשרלין הייתה מערכת יחסים  ארוכה עם עורך המגזין "ארנה" אשלי האת', ממנו נפרדה ב- 2004. לזוג נולדה בת בספטמבר 2002, וביום הלידה שחקן הכדורגל תיירי הנרי הקדיש לה ברכה מתחת לחולצתו כשכבש שער במדי ארסנל.

 

היא פטרונית של ארגון צדקה לילדים חולי סרטן.

 

שרלין הייתה קרובה פעמיים לשחק בסרט קולנוע, אך הדבר לא יצא לפועל. בפעם הראשונה היא הייתה אמורה להשתתף בסרט המתח

Three Blind Mice אבל נאלצה לוותר בגלל הריונה . בנוסף אמורה הייתה להשתתף במולן רוז' בכיכובם של ניקול קידמן ואלן מקרגור, אבל התחרטה משום שלא רצתה לעבור לאוסטרליה לשנה.

 

לשרלין ספיטרי יש מועדון מעריצות גדול של לסביות, על אף היותה הטרוסקסואלית. מס' דברים תרמו להיווצרות תדמית גברית שלה במשך השנים:

כאשר שחררה עם טקסס את סינגל הבכורה I Don't Want a Lover היא התעקשה שאינה רוצה תדמית נשית אלא יותר קשוחה. ולזה התווספה הופעתה בקליפ של השיר Inner Smile כשהיא מחופשת לאלביס.


השיר שלה מאלבום הסולו Don't Keep Me Waiting ליווה את פרק סיום העונה של הסדרה The L Word - דרמה פופולארית על קבוצת לסביות שחיה במערב הוליווד.

אלבום הסולו השני שלה מכיל שני קאברים שמלבד היותם סקסיסטיים היא גם שומרת בהם על הלשון הגברית-

Oh, Pretty Woman ו-?What's New, Pussycat .

"Melody"

 

שוחרר ביולי 2008

1. "It Was You"  

2. "All the Times I Cried" 

3. "Stop, I Don't Love You Anymore" 

4. "Melody" 

5. "I Wonder" 

6. "I'm Going to Haunt You" 

7. "Don't Keep Me Waiting" 

8. "You Let Me Down" 

9. "Where Did It Go Wrong" 

10. "Day Tripping" 

11. "Françoise"  

Stop, I Don't Love You Anymore

שרלין ספיטרי כתבה את רוב החומרים לאלבום הסולו הראשון שלה - Melody, אותו היא שחררה ביולי 08 עם הסינגל המקדים All The Times I Cried, שדורג 26 במצעד הבריטי. 

האלבום היה פופולארי עם מקום 3 במצעד האלבומים הבריטי. גם במדינות אירופאיות אחרות בהם טקסס הייתה פופולארית האלבום זכה למיקומים יפים במצעדים. השיר Don't Keep Me Waiting שוחרר כסינגל רק בשוויץ. 

שני שירים נוספים מהאלבום שוחררו כסינגלים 
Stop, I Don't Love You Anymore  ו-  It Was You, למרות שהם לא זכו להצלחה יתרה בבריטניה, האלבום עדיין הגיע למעמד זהב עם מכירות של מעל ל-100 אלף עותקים.

All the Times I Cried
It Was You

בספטמבר 2007 שחררה טקסס אלבום אוסף בשם The BBC Sessions שהכיל קטעי שידור באולפני התחנה משנת 1989 עד 2005, כולל ראיונות וקטעים שלא שודרו עם שרלין. בין ההקלטות היו גם שירי קאבר לביטלס- I've Got a Feeling וגם לשיר You're All I Need to Get By של אשפורד וסימפסון.

 

בספטמבר 2009 קרה אירוע מצער שגרם לחברי הלהקה להתאסף, כשהגיטריסט אלי מקארליין אושפז בבית חולים לאחר שהתמוטט מהתקף מוחי. בפברואר 2010 הוא כבר החלים בצורה יפה, ובראיון שנתנה שרלין לעיתון The Sunday Mail היא בעצם הכריזה על איחוד: "אלי הוא האדם הכי עקשן שיצא לי להכיר, ואני חושבת שעקשנותו הצרופה היא הסיבה שהוא עדיין כאן! כשהוא שאל אותי 'מה קורה עם טקסס' אמרתי לו שזה תלוי בו. הוא אמר לי שהוא רוצה לחזור לאולפן".

"The Movie Songbook"

 

שוחרר במרץ 2010

1. "Xanadu" 

2. "If I Can't Have You" 

3. "God Bless the Child" 

4. "Between the Bars" 

5. "The Sound of Silence" 

6. "What's New Pussycat?" 

7. "The Windmills of Your Mind" 

8. "Take Me with You"

9. "Cat People (Putting Out Fire)" 

10. "Many Rivers to Cross" 

11. "Oh, Pretty Woman" 

12. "This One's from the Heart"

13. "Take My Breath Away"

Xanadu

לאחר שהאיחוד של טקסס כבר יצא לפועל ב- 2010, שרלין עדיין שחררה אלבום סולו שני ב-1 במרץ The Movie Songbook - אלבום קאברים לשירים מפסקולי סרטים שהיא בחרה. הסינגל היחיד מהאלבום היה הקאבר לשיר Xanadu של אוליביה ניוטון ג'ון מ- 1980. הסינגל שוחרר בפברואר והגיע למקום 71, האלבום הגיע למקום 13 בבריטניה. לקידומו גם הופיעה במסע ההופעות של פול מקרטני  Up and Coming Tour בסקוטלנד.

"The Conversation"

 

שוחרר במאי 2013

1. "The Conversation"  
2. "Dry Your Eyes" 
3. "If This isn't Real" 
4. "Detroit City" 
5. "I Will Always" 
6. "Talk About Love" 
7. "Hid From the Light" 
8. "Be True"
9. "Maybe I" 
10. "Hearts Are Made to Stray" 

11. "Big World"
12. "I Need Time"  
13. "Where Do You Go" (שיר בונוס לאייטונס)

Dry Your Eyes

לאחר שמקאלריין שרד התקף שמתים ממנו ב- 80% מהמקרים, טקסס חזרה לפעילות לראשונה מאז 2005. ב- 2011 הלהקה ניגנה בפסטיבל הדני דן פינסקי לאנדסבי, בו הם ביצעו לראשונה מחוץ לגלאזגו את השיר החדש The Conversation. הלהקה יצאה לסיבוב הופעות ב- 2011 , וביוני  שרלין הופיעה בתכנית Popstar to Operastar  בה חתמה על עותקים של הסינגל Say What You Want.

 

האלבום השמיני של טקסס The Conversation נכתב כולו על ידי שרלין וג'וני מקלוהן ושוחרר במאי 2013. שוחררו ממנו 3 סינגלים, הראשון שנושא את שם האלבום The Conversation שוחרר במרץ 2013, הסינגל השני Detroit City שוחרר באוגוסט אותה שנה, ו- Dry Your Eyes בנובמבר.

 

האלבום הגיע לטפ 10 במצעד בבריטניה, כמו גם בשוויץ ובבלגיה. לאחר מכן יצא כמהדורת דלוקס עם דיסק נוסף של הופעה חיה בסקוטלנד.

Can't Control

"Jump on Board"

 

שוחרר באפריל 2017

1. "Let's Work It Out"
2. "Can't Control"
3. "For Everything"
4. "It Was Up to You"
5. "Tell That Girl"
6. "Sending A Message"
7. "Great Romances"
8. "Won't Let You Down"

9. "Midnight"

Tell That Girl

10. "Round the World"

Let's Work it Out
Midnight

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page