top of page

השירים של טיילור סוויפט | Taylor Swift best songs

* מאת: ליז טרוסטוניצקי * זמרת וכותבת השירים האמריקאית טיילור סוויפט הוציאה חמישה אלבומי סטודיו, שלושה אלבומי הופעה חיה, שני אלבומי וידאו, שלושה מיני-אלבומים (EP), שלושים ושלושה סינגלים, שמונה סינגלים שיווקיים, ושלושים וארבעה וידאו- קליפים. סוויפט חתמה על חוזה הקלטה עם ביג מאשין רקורדס (Big Machine Records) ב- 2005 ופירסמה את אלבום הבכורה שלה הנושא את שמה בשנה שלאחר מכן. 

לפי איגוד תעשיית ההקלטות של אמריקה (RIAA), סוויפט היא אמנית הסינגלים הדיגטיליים הנמכרים ביותר השנייה בארה"ב, עם מכירות של 65.5 מיליון סינגלים דיגיטליים כולל הזרמה ("סטרימינג") על פי דרישה. כיום, היא מכרה למעלה מ 30 מיליון אלבומים ברחבי העולם ו- 80 מיליון הורדות של סינגלים דיגיטליים.

טיילור סוויפט כתבה את המילים לאלבום הבכורה שלה במהלך שנתה הראשונה בתיכון, ויש לה את זכויות הכתיבה על כל שירי האלבום.

"Taylor Swift"

שוחרר באוקטובר 2006

1."Tim McGraw"  
2. "Picture to Burn"  
3. "Teardrops on My Guitar" 
4. "A Place in This World"
5. "Cold as You"  
6. "The Outside"  
7. "Tied Together with a Smile" 
8. "Stay Beautiful" 
9. "Should've Said No"

10. "Mary's Song (Oh My My My)"  
11. "Our Song

Tim McGraw
Teardrops on My Guitar
Our Song
Picture to Burn

הסינגל הראשון של טיילור סוויפט Love Story מתוך אלבומה השני מכר מעל ל- 8 מיליון עותקים ברחבי העולם, והוא כלול ברשימת הסינגלים הנמכרים ביותר של כל הזמנים.

9. "You're Not Sorry"  

10. "The Way I Loved You" 

11. "Forever & Always"
12. "The Best Day"  
13. "Change"  

מהדורת בונוס:

14. "Our Song" (International mix)
15. "Teardrops on My Guitar" (mix)
16. "Should've Said No" (
mix)

White Horse
You Belong with Me

1. "Fearless"   
2. "Fifteen" 
3. "Love Story"   
4. "Hey Stephen"  
5. "White Horse"   
6. "You Belong with Me"  
7. "Breathe" (FT.
Colbie Caillat
8. "Tell Me Why"  

"Fearless"

שוחרר בנובמבר 2008

Fifteen
Fearless
Love Story
Mine
Sparks Fly

"Speak Now"

שוחרר באוקטובר 2010

1. "Mine" 
2. "Sparks Fly" 
3. "Back to December" 
4. "Speak Now"
5. "Dear John" 
6. "Mean" 
7. "The Story of Us" 

8. "Never Grow Up" 
9. "Enchanted" 
10. "Better Than Revenge" 
11. "Innocent"  
12. "Haunted"  
13. "Last Kiss"  
14. "Long Live"  

האלבום השלישי של טיילור סוויפט מכר מעל למיליון עותקים בשבוע הראשון להשקתו- הפתיחה החמישית הטובה ביותר מאז ומעולם לזמרת כלשהי.

Mean
The Story of Us
Back to December
Ours

"Red"

שוחרר באוקטובר 2012

1. "State of Grace"  
2. "Red"  
3. "Treacherous" 
4. "I Knew You Were Trouble"   
5. "All Too Well
6. "22"  
7. "I Almost Do"
8. "We Are Never Ever Getting Back Together" 

9. "Stay Stay Stay"  
10. "The Last Time" (FT. Gary Lightbody of
Snow Patrol

11. "Holy Ground" 

12. "Sad Beautiful Tragic"  

13. "The Lucky One"  

14. "Everything Has Changed" (FT. Ed Sheeran
15. "Starlight"   
16. "Begin Again"

Begin Again

האלבום הרביעי של טיילור סוויפט המשיך את ההצלחה של קודמיוו, אבל היה הראשון שלה להגיע למקום הראשון במצעד האלבומים הבריטי. בנוסף הגיע למקום הראשון באוסטרליה, קנדה, אירלנד וניו זילנד, ונכנס לפחות לעשירייה הראשונה בכל השווקים האחרים ביניהם גם סין. 


בשניים מהסינגלים באלבום מתארחים זמרים מכובדים ביותר לדואט עם סוויפט- אד שירן, וסולן להקת סנואו פטרול גרי לייטבדי.

We Are Never Ever
Getting Back Together
22
Red
Everything Has Changed
I Knew You Were Trouble
The Last Time

* זו אינה עטיפת האלבום אלא עטיפת הסינגל השישי Out of the Woods *

"1989"

שוחרר באוקטובר 2014

1."Welcome to New York"   
2. "Blank Space"  
3. "Style" 
4. "Out of the Woods" 
5. "All You Had to Do Was Stay" 
6. "Shake It Off" 
7. "I Wish You Would" 
8. "Bad Blood" (FT. Kendrick Lamar)
9. "Wildest Dreams"  
10. "How You Get the Girl"   

11. "This Love"
12. "I Know Places"  

13. "Clean"  

בונוס אייטונס:

14. "Wonderland" 

15. "New Romantics" 

Bad Blood

שמו של אלבום הסטודיו החמישי של טיילור סוויפט מקבל השראה מסצנת מוזיקת הפופ בשנת הלידה שלה- 1989. סוויפט מתארת את 1989 כ- "אלבום הפופ הרשמי המתועד הראשון" שלה, שמייצג יציאה מוזיקלית מסגנון הקאנטרי- פופ בעבודותיה המוקדמות יותר. ההפקה של האלבום נבדלת מהאלבומים הקודמים בכך ש- 1989 נבנה על תכנות תופים, סינתיסייזר, בס פעימות, קולות רקע מעובדים וגיטרות. התוכן הלירי מבוסס בעיקר על סגנון הכתיבה של סוויפט על אהבה ומורכבויות של מערכות יחסים.

האלבום הצליח מבחינה מסחרית כאשר דורג במקום הראשון במצעד הבילבורד 200 של ארה"ב, ומכר 1,287,000 עותקים בשבוע הראשון להשקתו- בכך הפך לאלבום הנמכר ביותר בשבוע אחד מאז 2002, והפך את סוויפט לאמנית הראשונה בעלת שלושה אלבומים שמכרו למעלה ממיליון עותקים בשבוע.

Wildest Dreams

בראיון לרדיו Kiss FM (בריטניה) אמרה סוויפט שהשם- 1989, היה בהשראת המוזיקה שהתפתחה בשנת הלידה שלה שאותה היא גילתה מחדש. "יש לי כמה זמרים בשנות ה- 80 המאוחרות שאני חושבת שקיבלו את ההחלטות הכי מדהימות, נועזות, ומסוכנות עד כמה שזה אפשרי במוזיקת פופ. הם באמת הקדימו את זמנם, כמו שאנני לנוקס ומדונה עשו בשנות ה 80 המאוחרות. Like a Prayer הוא באופן לגיטימי אחד שירי הפופ הגדולים בכל הזמנים".


שיר הפתיחה Welcome to New York הוא מחווה של סוויפט לעיר הבלתי נגמרת. Blank Space הוא שיר אלקטרו-פופ עם השפעות של פופ מינימליסטי, שהרבה מבקרים השוו אותו לעבודות של זמרת ומחברת השירים לורד (Lorde). השיר מתבדח על חשיפת חיי הזוגיות  של סוויפט בתקשורת, ומתאר אותה כ- "אוכלת-גברים קשורה מדי שיוצאת איתם בשביל חומר לכתיבת שירים".

 Out of the Woods הוא שיר סינת'פופ, הראשון שסוויפט כתבה לרצועת אודיו קיימת. אנטונוף שלח לסוויפט גרסה מוקדמת של השיר ללא הקול או הליריקה, שאותם היא הוסיפה לאחר מכן תוך 30 דקות בלבד. הספקולציה לגבי על מי השיר מדבר היא די פרועה- החלק של ה- "גשר" בשיר מתייחס לתאונת אופנוע שלג אשר דווח שסוויפט ובן זוגה הקודם, הארי סטייל מלהקת One Direction, היו מעורבים בה בזמן שהיו במערכת יחסים.

Shake It Off

ב- 18 באוגוסט 2014 סוויפט הציגה לראשונה את השיר הראשון של האלבום שנכתב על ידה, מקס מרטין ו- "שלבק" וגם הופק ע"י שניהם. הקליפ בביומו של מארק רומנק, גם הוצג לראשונה בשידור חי. הוא כולל רקדנים מקוצעים, את סוויפט, ומספר מעריצים שנלקחו מאינסטגרם, טוויטר, וממכתבי מעריצים שהיא קיבלה.

Blank Space​

הסינגל השני של סוויפט הצליח במצעדי המיינסטרים טופ 40 ורית'מיק טופ 40. הקליפ של השיר הודלף ב- 10 בנובמבר ע"י Yahoo! ולכן זמן קצר לאח מכן מכן סוויפט פירסמה את הקליפ בערוץ ה- Vevo  שלה.

Shake It Off הוא שיר פופ "אפ-טמפו" שהשליך את סגנון מוזיקת הקאנטרי פופ של עבודותיה הקודמות של סוויפט. מבחינה מילולית, השיר מוקדש לאלה שמזלזלים בסוויפט- היא הסבירה "למדתי שיעור קשה למדי שאנשים יכולים להגיד כל מה שהם רוצים עלינו מתי שבא להם, ואנחנו לא יכולים לשלוט בזה. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לשלוט עליו זאת התגובה שלנו לכך".

 

How You Get the Girl הוא השיר העשירי באלבום ולפי סוויפט הוא "מדריך הוראות לגברים". היא אמרה ל- US Weekly כי "השיר נכתב לבחור שנפרד מחברתו, ולאחר מכן רוצה אותה חזרה אחרי שישה חודשים" והוסיפה, "אבל זה לא הולך להיות כל כך פשוט כמו לשלוח הודעה כמו ''מה נשמע? מתגעגע אלייך''. שמועות סיפרו שהשיר מדבר על ג'סטין ביבר וסלינה גומז.

Style
Out of the Woods
New Romantics

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page