top of page

השירים של להקת סטארסיילור | Starsailor best songs

להקת הרוק הבריטית סטארסיילור (Starsailor) אשר הוקמה בשנת 2000 כוללת את הגיטריסט והזמר ג'יימס וולש, המתופף בן ביירן, הבסיסט ג'יימס סטלפוקס והקלידן בארי וסטהאד. הלהקה הוציאה ארבעה אלבומי אולפן, ועשרה סינגלים שלה הגיעו לטופ 40 במצעד הסינגלים הבריטי. לאחר צאת אלבומם האחרון ב- 2009, החליטו חברי הלהקה לקחת פסק זמן יזום ומוגבל עד שנת 2014 ולעסוק בפרויקטים אישיים.  ב- 23 למאי 2014 הם הכריזו על חזרתם לפעילות והחלו להופיע ברחבי העולם.

ראשית הפעילות וחתימה על חוזה ראשון (2000-1999)

חברי הלהקה נפגשו בקמפוס הקולג' "ויגן וליי" (Wigan and Leigh). הבסיסט, ג'יימס סטלפוקס, והמתופף, בן ביירן, הכירו עוד לפני כן וניגנו מספר שנים יחד בעיר וורינגטון שבצ'שייר. כאשר הזמר הקבוע שלהם חלה הם איתרו את הזמר והיוצר הצעיר, ג'יימס וולש, במקהלת בית הספר שלו. וולש הושפע מבחינה מוזיקלית בעיקר מג'ף באקלי ומסגנון השירה שלו באלבום (Grace (1994. בנוסף הלהקה חיפשה נגן שיוסיף לעומק המוזיקלי שלה. בהתחלה הם רואיינו גיטריסטים רבים לתפקיד, אך לבסוף ביקשו מחברם הותיק בארי וסטהאד להצטרף ללהקה כקלידן. וסטהאד לימד באותו זמן ג'ודו וניגן באורגן בכנסייה הקרובה לעיר הולדתו. הצטרפותו של וסטהאד ללהקה בישרה את השינוי הכי גדול שחל בה עד לאותו זמן. באותו הזמן החל וולש ללמוד נגינה בגיטרה עקב התסכול שחש מכך שלא מצאו גיטריסט נוסף ללהקה. חברי הלהקה החלו לבנות את המוניטין שלהם ושינו את שמם ל- "סטארסיילור" על שם אלבומו של טים באקלי, Starsailor, שיצא בשנת 1970. 

עיתונאי מטעם מגזין המוזיקה האנגלי NME נכח בהופעה של סטארסיילור בשנת 2000 ונתן ללהקה ביקורת מצוינת: "הדרן אחד בהופעה חיה הספיק כדי לשכנע הרבה אנשים סקפטיים שבלהקה הזו יש משהו באמת מיוחד. הם בורכו בזמר עם קול שפורט על הרגשות כמו על חוט טלגרף והצליחו לסטות מהמלכודות המלנכוליות של האינדי. קל היה לראות את אהבתם לרוק'נרול ולכל האפשרויות שבו". ההופעה שלהם בפסטיבל גלסטונברי והביצועים שלהם גרמו לחברות התקליטים לריב ביניהן על חתימת חוזה. לבסוף הם החליטו לחתום על חוזה הקלטות עם EMI, בה עבד קרוב משפחה של אחד מחברי הלהקה.

"Love Is Here"

שוחרר באוקטובר 2001

1. "Tie Up My Hands" 
2. "Poor Misguided Fool" 
3. "Alcoholic"
4. "Lullaby" 
5. "Way to Fall"
6. "Fever"  
7. "She Just Wept"  
8. "Talk Her Down"
9. "Love Is Here"

10. "Good Souls"

11. "Coming Down"

Alcoholic

הסינגל הראשון של הלהקה Fever, יצא  בתחילת 2001, ושני שירים נוספים מה- B סייד שלו, Love Is Here ו- Coming Down  נלקחו מהקלטות הדמו של הלהקה מאמצע שנת 2000. שלושת השירים יופיעו באלבום הראשון אך כולם יוקלטו מחדש.

במרץ 2001 נמכרו כל הכרטיסים לסיבוב ההופעות של הלהקה בבריטניה, אשר מנה 11 הופעות. זמן קצר לאחר מכן יצא הסינגל השני מתוך האלבום

Good Souls, ואחריו שוחררה גרסת כיסוי לשיר The Way Young Lovers Do  של ואן מוריסון בתור ה-B סייד של הסינגל. באותה תקופה הלהקה הקליטה את אלבום הבכורה שלה באולפני רוקפילד, ובמקביל בוצעו בהופעות שירים מתוכו, בייחוד המוכרים שבהם:
Poor Misguided FoolLullaby ו- Way To Fall. בנוסף הוקלטה גרסה אקוסטית לשיר Alcoholic והוא זכה להופיע בדיסק שנועד לקדם את האלבומים החדשים של חברת NME.

אלבום הבכורה של הלהקה 
Love Is Here יצא באוגוסט 2001, והגיע למקום השני במצעד האלבומים הבריטי באוקטובר והגיע למעמד פלטינה בבריטניה. האלבום קבל ביקורות חיוביות ותשואות מהמבקרים, בין היתר נטען כי "השילוב בין הגיטרות וקולו של וולש השאיר את שיערם סמור". בהמשך הופיעה סטארסיילור בגלזגו בתור להקת החימום של Manic Street Preachers וחיממה גם את להקת Doves בסיבוב ההופעות שלה בארה"ב.

כמו כן השתתפו בפסטיבלי מוזיקה כמו פסטיבל V והפסטיבל הגרמני

Rock im Park.

Alcoholic היה הסינגל השלישי מתוך אלבום הבכורה והגיע למקומות גבוהים במצעדי הלהיטים ונשאר שם זמן רב, מבחינת דירוגים זהו הסינגל השני הכי מצליח של סטארסיילור. שנת 2001 הסתיימה כשחברי הלהקה זכו בתואר "ההבטחה הגדולה" בטקס הפרסים של מגזין NME. באותו הזמן יצא הסינגל הרביעי מתוך האלבום Lullaby  שהגיע למקום ה- 36 במצעד הבריטי, מעריצים התלוננו שיש קושי להשיג את את דיסק הסינגל.

Lullaby
Poor Misguided Fool

"Silence Is Easy"

שוחרר בספטמבר 2003

1. "Music Was Saved"
2. "Fidelity"
3. "Some of Us"
4. "Silence Is Easy"
5. "Telling Them"
6. "Shark Food"
7. "Bring My Love"
8. "White Dove"
9. "Four to the Floor"
10. "Born Again"

11. "Restless Heart"

Silence Is Easy
Born Again

להפקת האלבום השני של הלהקה Silence Is Easy שהוקלט בלוס אנג'לס הצטרף פיל ספקטור. החיבור נוצר בעקבות צפיית בִּתו של ספקטור באחת מהופעות הלהקה במסגרת סיבוב ההופעות האמריקאי בחורף של שנת 2002.  ספקטור סיפר שהיה מרותק לסינגל הרביעי של הלהקה (Lullaby). לאחר שנפגשו, הסכימו חברי הלהקה והמפיק לשתף פעולה ולעבוד יחד על אלבומם השני. למרות זאת העבודה הייתה קצרת טווח. ההקלטות באולפני Abbey Road שבלונדון היו קשות וספקטור רצה לפטר את ביירן - המתופף של הלהקה - בגלל ביצועיו ובשל הקושי בעבודה איתו. חברי הלהקה יצרו יחד עם ספקטור שני שירים בלבד: שיר הנושא של האלבום Silence Is Easy  והשיר White Dove. את שבעת השירים האחרים יצרו והפיקו בשיתוף עם ג'ון לקי, המפיק לשעבר של הלהקות Radiohead ו- The Stone Roses.

הסינגל הראשון נשא את שם האלבום Silence Is Easy, והגיע למקום התשיעי במצעדי הפזמונים הבריטי, הדירוג הגבוה ביותר של הלהקה עד כה. מתוך האלבום יצאו רק שלושה סינגלים. השני מתוכם Born Again, שנוסף לו כ- B סייד השיר מהאלבום הקודם Poor Misguided Fool , שוחרר בתחילת שנת 2002. השיר הוקלט מחדש בשביל האלבום ונערך לגרסת רדיו. הסינגל השלישי והאחרון מתוך האלבום Four To Floor שעבר רמיקס על ידי

Thin White Duke, הפך ללהיט מועדונים והוא אחד השירים הטובים ביותר של סטארסיילור. וולש, סולן הלהקה, רצה ש-Four To Floor  יהפוך לסימן ההיכר שלה וינוגן במועדוני אינדי בכל מקום.

האלבום השני דורג במקומות טובים במצעדי האלבומים אך נמכר פחות מהאלבום הראשון. סיבוב הופעות בכל רחבי בריטניה החל בסתיו 2003 , זמן קצר לאחר יציאת האלבום, והגיע לשיאו בהופעה שהתקיימה באקדמיית בריקסטון שבלונדון, ההופעה האחרונה של סטארסיילור עד סיבוב ההופעות האמריקאי בשנת 2006- Restless Heart ,שמו של השיר האחרון באלבומם השני. מארק קולינס מלהקת האינדי-רוק The Charlatans הצטרף לסיבוב ההופעות האמריקאי בין אוגוסט 2003 לדצמבר 2004 וניגן בגיטרה כנגן מוביל לאורך כל סיבוב ההופעות.

​Four To Floor גרסה מקורית
​Four To Floor גרסה הרמיקס

EMI נתנו לסטארסיילור זמן רב להקליט את אלבומם השלישי, ולמשימת ההפקה גויס המפיק המוזיקלי רוב שנאף. הלהקה שינתה את מיקומה וחבריה עברו ללוס אנג'לס לצורך ההקלטות. לאלבום החדש היו חמש כותרות אפשריות (Faith, Hope, Love/ Here I Go/ Ashes or in the Crossfire/ I do not know/ Counterfeit Life) , אבל הלהקה אהבה במיוחד את הכותרת "On The Outside", שהיתה בו הצהרה לגבי מיקומם בתעשיית המוזיקה. היה זה אלבום שקיבל סאונד שונה משני האלבומים הקודמים, סאונד כבד בהרבה ממה שיצרו בעבר. סטארסיילור שתמיד קיבלו שבחים על ההופעות החיות שלהם נתקלו בביקורות על כך שהשירים מהאלבום השלישי נשמעו חלשים יותר ולא מספקים. חברי הלהקה הודו שהם הקליטו הכול על קלטת ולא השתמשו בתוכנות עריכה בכדי "להחליק" את השירים ולתקן את הפגמים. ביירן ציין שהסולו תופים שלו בשיר White Light היה קשה לביצוע ולקח לו זמן עד שהצליח לבצע אותו בשלמותו. אִמרה זו מדגישה את רצונם להיות שמחים ושלמים עם התוצאה ולהפוך את האלבום הזה למשהו שהוא מאה אחוז סטארסיילור.

This Time
Keep us Together

"On the Outside"

שוחרר באוקטובר 2005

1. "In the Crossfire"
2. "Counterfeit Life"
3. "In My Blood"
4. "Faith Hope Love"
5. "I Don’t Know"
6. "Way Back Home"
7. "Keep Us Together"
8. "Get Out While You Can"
9. "This Time"
10. "White Light"

11. "Jeremiah"
12. "Empty Streets"

In The Crossfire

האלבום השלישי On The Outside יצא  בבריטניה באוקטובר 2005. הסינגל הראשון מתוכו In The Crossfire, הופץ באוגוסט באותה השנה בארה"ב על ידי חברת התקליטים Artistic Addiction Records. השיר מעביר ביקורת על מלחמת עיראק וחבירתו של ראש ממשלת בריטניה דאז טוני בלייר לנשיא ארה"ב ג'ורג' וו בוש. על אף שהמבקרים התלהבו מאוד מהסינגל ושנעשו מאמצים לקדם את מכירות האלבום (כמו הופעה חיה ברחוב אוסקפורד בלונדון), האלבום לא נכנס לטופ 10 במצעד הבריטי ודורג  במקום ה-13.

בספטמבר 2005 הצטרף להופעות הלהקה ריצ'רד וורן בתור נגן גיטרה נוסף שיסייע לוולש. וורן גם ניגן במפוחית והצטרף לשירה. גם סיבוב ההופעות הזה הסתיים באקדמיה בבריקסטון. לאחר סיבוב ההופעות הבריטי המשיכה הלהקה להופעות נוספות ברחבי אירופה, כולל מספר הופעות בצרפת, שם הוכתר סיבוב ההופעות שלהם, Four To Floor כסיבוב ההופעות המצליח ביותר לשנת 2006. וולש ו- וורן תִקלטו במסיבה שהתקיימה לאחר ההופעה בפריז.

מהאלבום יצאו שני סינגלים נוספים: 
This Time ו- Keep us Together, שלמרות הניסיונות לקדם אותו באמצעות הופעות חיות בלונדון,  היה זה הסינגל הראשון של הלהקה שלא הצליח להיכנס לטופ 40 במצעד הבריטי. הקדימון לקליפ This Time הזכיר את הסרט "ראן לולה ראן", אך יתכן וזו לא הייתה הכוונה המקורית.      

בקיץ 2006 סטארסיילור הופיעו בכמה פסטיבלים; המפורסם מביניהם הוא פסטיבל Hyde Park Calling, שם הופיעה הלהקה באחד ביולי 2006 לצד רוג'ר ווטרס. הם הופיעו גם בפסטיבל V  שהתארח במקומות שונים באנגליה, וחיממו את "הרולינג סטונס" בסיבוב ההופעות שלהם Bigger Bang: בשנת 2006 במינכן ובפרנקפורט ובשנת 2007 בפרנקפורט, בפריז ובליון. בסתיו 2006, סטארסיילור הופיעו בצפון אמריקה, כמופע פותח וכחימום לג'יימס בלאנט. בינואר 2007 הם נסעו בפעם הראשונה לרוסיה להופיע במועדון B2  במוסקבה.

ב- 2007 החלו חברי הלהקה לעבוד על התקליט הרביעי שלהם, תוך שהם ממשיכים להופיע במספר מקומות. וולש הופיע עצמאית במספר פסטיבלים במהלך שנת 2007, כמו למשל בפסטיבל ה- SXSW בטקסס והופעה אקוסטית בלונדון. בחירת השירים בהופעות שלו היתה אקראית והוא ניגן גם שירים לא מוכרים, כמו Restless Heart שנוגן על פי בקשת הקהל. הוא ניגן גם את השיר Tell Me It's Not Over מתוך תהליך העבודה על האלבום הרביעי. וולש, יחד עם באסיסט הלהקה סטפלוקס הופיעו בשוויץ עם מארק קולינס מלהקהת האינדי-רוק The Charlatans.

"All the Plans"

שוחרר במרץ 2009

1. "Tell Me It's Not Over"
2. "Boy in Waiting"
3. "The Thames"
4. "All the Plans"
5. "Neon Sky"
6. "You Never Get What You Deserve"
7. "Hurts Too Much"
8. "Stars and Stripes"
9. "Change My Mind"
10. "Listen Up"

11. "Safe at Home"

Tell Me It's Not Over
All the Plans

במהלך יוני 2007 חזרה הלהקה להופיע כמופע החימום של "הרולינג סטונס". ההחלטה על כך התקבלה ברגע האחרון אך היא התאימה  ללו"ז של סיבובי ההופעות של הלהקה. לפני שהופיעו עם "הרולינג סטונס" הופיעו בהולנד, שם הציגו לראשונה את הגרסה הקבוצתית של השיר Tell Me It's Not Over. באוקטובר 2007 הם יצאו לסיבוב הופעות בשיתוף עם "החברה לסחר הוגן" (Fairtrade). הם ניגנו לראשונה מספר שירים מהאלבום החדש: Boy Is Waiting ו-All the Plans. בהמשך נסעו להופיע בדרום אמריקה בפעם הראשונה לאחר לבטים וחששות רבים. בנובמבר 2007 הם הופיעו כחימום ללהקת הקילרס בצ'ילה וארגנטינה, וביוני הם הופיעו בפסטיבל באנגליה יחד עם The Police שהופיעו באותו התאריך. בהמשך אותו הקיץ הם הופיעו גם בבלגיה ובשווייץ.

במרץ 2008, סטארסיילור הודיעו באופן רשמי שאלבומם הרביעי מוכן. מגזין "The Sun" הודיע שרוני ווד מ"הרולינג סטונס" הסכים לשתף פעולה עם חברי הלהקה בהפקת האלבום החדש עקב בקשתו של

הזמר הראשי וולש. באוקטובר 2008 נקבעה באופן רשמי כותרת האלבום - All The Plans - והוא יצא רשמית  בשנת 2009. קודם לכן, בדצמבר שנת 2008, יצאה גרסתEP  של האלבום החדש תחת הכותרת "Boy Is Waiting", שכללה ארבעה שירים. ה- EP היה ניתן להורדה אינטרנטית עבור מי שהזמינו מראש את גרסת הדלוקס של האלבום.

 

האלבום All The Plans הגיע למקום ה-26 במצעד הבריטי. הסינגל Tell Me It's Not Over  נשאר שבוע במצעד הלהיטים, הגיע למקום החמישי במצעד הבלגי, והיה לסינגל המצליח ביותר של הלהקה בבריטניה.בסוף 2009 וולש החל לעבוד על פרויקט אישי שלו והלהקה הוציאה הודעה רשמית על הפסקה.

חזרה לפעילות


בשנת 2014 חזרה הלהקה לפעול והופיעה כלהקות חימום של מספר להקות כמו "Pixies" ו- "James". הם הופיעו הופעות מלאות בפסטיבל רוק בבלגיה ובקוריאה.

פעילויות צדקה 


בשנת 2002 ניגנה הלהקה במופע צדקה שארגן ארגון ה- "Warchild", ארגון אנגלי ללא מטרות רווח המעניק סיוע לילדים באזורי עימות. מתוך המופע יצא סינגל משותף לסטארסיילור ולאמנים נוספים שהופיעו. ב- 2008 הופיעו חברי הלהקה במופע צדקה של הUNICEF  וביצעו גרסת כיסוי ללהקת U2 בשיר "All I Want Is You"  .במאי 2009 קיבלו פרס על תרומתם לקהילות רבות והתנדבותם בעולם.

"All This Life"

שוחרר בספטמבר 2017

1. "Listen to Your Heart"
2. "All This Life"
3. "Take a Little Time" 
4. "Caught in the Middle" 
5. "Sunday Best"
6. "Blood"
7. "Best of Me"
8. "Break the Cycle"
9. "Fall Out"
10. "Fia(F*** It All)" 

11. "No One Else"

All This Life

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page