top of page
Calender
יום חמישי 07/03/19
גיליון מרץ 2019, עמ' 3

למעלה מ-160,000 שירים, כולל פסקולים של סרטי בוליווד.

"להודו יש תרבות מוזיקה עשירה להפליא, וספוטיפיי לא רק תחשוף אמנים הודים לעולם, אלא גם נביא את המוזיקה העולמית למעריצים בכל רחבי הודו. משפחת ספוטיפיי התרחבה מאוד", הוסיף אק.

למרות ההסכמים עם ספקי המדיה המקומיים, ההשקה של ספוטיפיי בהודו לא הייתה חלקה ועדיין ענן כבד רובץ מעליה. כמה ימים לפני ההשקה הגישה חברת וורנר מיוזיק צו מניעה בדרישה שספוטיפיי לא תעשה שימוש בזכויות היוצרים שלה בהודו. הדיונים והערכאות הגיעו עד לבית המשפט העליון בבומביי שהחליט כי לספוטיפיי אסור לעשות שימוש בקטלוג התכנים העצום של וורנר בהודו הכולל מעל למיליון יצירות, עד אשר תגיע עמה להסדר קבוע. 

עושה רושם שלא משנה מה יקרה בטקס פרסי הגראמי, תמיד יהיה לאנשים על מה להתלונן. בין אם האמנים האהובים עליהם לא זכו בקטגוריה אליה היו מועמדים, או שהייתה הופעה שלא מצאה חן בעיניה, הקיטורים אינסופיים. עם זאת, קיימת תמימות דעים כי טקס פרסי הגראמי של 2019 המשך...

אם ביקרתם לאחרונה בחנות המוזיקה ווטרלו רקורדס שבאוסטין, טקסס, כנראה ששמתם לב לפרויקט בנייה שהיה דמיוני עד לא מזמן: קיר המוזיקה בן 36 השנים של החנות פינה מקום בו היו דיסקים לטובת עוד תקליטי ויניל.  המשך...

ביום שלישי שעבר הגיעה הזמרת פינק עם בעלה קארי הארט ושני ילדיהם לטקס קבלת כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד. "זה ממש סוריאליסטי. עברתי מסע בזמן האחרון בו הסתכלתי לאחור על הקריירה שהצלחתי איכשהו לעשות. המשך...

בראיון שהעניק סלאש למבקר מוזיקה יפני לפני כמה ימים, אמר הגיטריסט כי גאנז אנד רוזס שוקלים להוציא אלבום חדש, "אקסל, דאף ואני דיברנו על זה, כבר יש חומרים ועניינים שזזים בשביל אלבום חדש" אמר, אבל ציין כי הדרך לאלבום המשך...

להקת המחווה הבריטית לשירים של פינק פלויד UK Pink Floyd Experience, הודיעה לפני כחודשיים כי תגיע להופיע בכמה ערים בישראל. חבר הלהקה לשעבר, רוג'ר ווטרס, התומך המפורסם ביותר בעולם של תנועת BDS  המשך...

מיליארד סטרימרים? ספוטיפיי סוף סוף הושקה בהודו

לאחר חודשים של עיכובים ובקשה לצו מניעה של הרגע האחרון שהגישה וורנר מיוזיק, ספוטיפיי הושקה בהודו: "משפחת ספוטיפיי התרחבה מאוד"

שירות המוזיקה הפופולארי ספוטייפיי הושק בשבוע שעבר בהודו במחיר של 120 רופי לחבילת פרמיום, שהם 1.70 דולר ושהם שישה שקלים ועשר אגורות, הספרייה כוללת כ-40 מיליון שירים.

ספוטיפיי תתחרה בהודו עם השירותים המקומיים Gaana ו- JioSaavn וכן השירותים הבינלאומיים של אמאזון ואפל מיוזיק  שכבר פועלים במדינה.

ספוטיפיי פועלת ב-79 שווקים ברחבי העולם עם 207 מיליון משתמשים רשומים, מתוכם 96 מיליון משתמשי פרימיום- כמעט חצי. אבל הודו היא לא עוד שוק כשאוכלוסייתה כבר עברה את ה- 1.3 מיליארד איש (שנייה רק לסין), מעל ל-400 מיליון מתוכם מחוברים לאינטרנט. 

מאשר הבינלאומי. ז'אנרים כמו שירי בוליווד חדשים, מוזיקה הודית קלאסית וכדומה הם הסחורה החמה. לכן ענקית הסטרימינג נכנסה להודו רק לאחר שחתמה הסכמי שיתוף פעולה עם כמה חברות מדיה מקומיות, בראשן חברת המוזיקה והסרטים ההודית "טי סיריז", הסכם שהסדיר רישיון של

"ככל שספוטיפיי גדלה המטרה שלנו הינה לאחד בין מיליוני אמנים ומיליארדי מעריצים מכל המדינות והתרבויות" אמר מייסד ספוטיפיי ומנכ"ל החברה, דניאל אק.

הודו שונה ממדינות אחרות גם מבחינת תוכן, כשזה המקומי שולט הרבה יותר

שתי סוכנויות או"ם דורשות כי הממשלות וחברות הדיגיטל שמייצרות אוזניות, סמארטפונים ומוצרי מדיה יעשו יותר על מנת להגביל את הווליום שהמכשירים פולטים מתוך סכנה לאובדן שמיעה בעידן שהופך מיום ליום לדיגיטל יותר בקצב מסחרר.


ארגון הבריאות העולמי והאיגוד הבינלאומי לטלקומוניקציה הציגו סטנדרטים חדשים לייצור ושימוש של מכשירי שמע אישיים, אלה אמנם הנחיות וולנטריות אבל עוצמת השמע שלהן נחתכת. ארגון הבריאות העולמי טוען כי כמעט מחצית מהאנשים בגילאי 12 עד 35- מעל למיליארד איש, נמצאים בסיכון לאיבוד שמיעה עקב "חשיפה ממושכת ומוגזמת לצלילים חזקים". 


לפי ההמלצות מכשירי שמע אישיים צריכים לכלול תוכנה למעקב אחר העוצמה של הקול, ומי ששומע לעתים קרובות בעוצמה גבוהה יקבל על כך התראה, ואם הוא קטין, הוריו יקבלו אותה וגם תהיה להם היכולת  להגביל את הווליום במכשיר. 

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page