top of page
Calender
יום שלישי 19/03/19
גיליון מרץ 2019, עמ' 6

תקלה בהחלפת שרתים מחקה 50 מיליון שירים ואין שום דרך לשחזר אותם

אפשר לקרוא לזה אסון אקולוגי במונחי מדיה: כל המוזיקה שהועלתה למייספייס לפני 2015, משהו כמו 50 מיליון שירים של 14 מיליון אמנים - הלכה ולא תשוב. האתר חשף כי כל המדיה של המשתמשים מ- 12 השנים הראשונות לקיומה של מייספייס נמחקה בהחלפת שרתים ואין כל דרך להשיב אותם.

 

"תמונות, סרטונים, וקבצי שמע שהעלתם לפני למעלה מ-3 שנים לא יהיו זמינים עוד במייספייס" הודיע האתר. "אנו מתנצלים על אי הנוחות ומציעים שתשמרו על הגיבויים שלכם". קיימים כמה אמנים גדולים שעשו את הפריצה שלהם דרך מייספייס כמו לילי אלן, אביצ'י ז"ל, ארקטיק מאנקיז ואפילו אדל, ולמרות שלבטח ניתן למצוא את המוזיקה ההתחלתית ההיא במקומות אחרים, האנדרטה הנצחית הזאת במייספייס של היצירה רגע טרם התהילה הגדולה, הייתה נכס נוסטלגי טהור ואותנטי שלא ישוב.

העמוד של לילי אלן במייספייס עם השירים שהרכיבו את אלבום הבכורה שלה

כל המוזיקה שהועלתה למייספייס לפני 2015 נמחקה

ידוע לכל שמזה כמה שנים מייספייס הפכה להיות פחות רלוונטית, לפחות בכל הקשור למוזיקה, כששירותי מוזיקה כגון יוטיוב וספוטיפיי עקפו אותה, אולי מסיבה זו כתב הטכנולוגיה אנדי באיו מטיל ספק בכך שאכן מדובר היה בטעות "תשתיות כושלות הן אולי יחסי ציבור גרועים, אבל זה עדיין נשמע יותר טוב מ- 'אין לנו זמן לטרחה והעלויות של העברה ואחסון 50 מיליון קבצי MP3 ישנים'. 

ההתחלה המופלאה של אדל, בזכות מייספייס

 Man-Dee - Music for Sitting in the Park 

שם הסט "מוזיקה לישיבה בפארק" ושורת התיאור שלו בסאונדקלאוד "צלילים מרגיעים ומשעשעים עבור הקורא או המהרהר" בהחלט קולעת. הסט נשמע שליו כמו תנומה מתחת לעץ ביום אביבי, עם ציוצי ציפורים אלקטרוניים, מחוות ליערות הגשם ועוד.

 Grant Aaron – Beyond/Below 17 

שרבורן מספר כי גם לאחר שהוא האזין לסט הזה 5-6 פעמים, הוא לא הצליח לזהות רגע בו טרק אחד ממוקסס לתוך האחר. סט קליל שזורם עם סאונד איכותי, חלק ונהדר.

 Mor Elian – Mixmag In Session 

היא משלנו, ילידת תל אביב מור אליאן מחלקת כיום את זמנה בין לוס אנג'לס וברלין, וגם התקליטנות שלה מקיפה הרבה שטח, הסט הזה אמנם ברובו טכנו, אבל היא מוצאת לעצמה הרבה הזדמנויות לעשות סקראצ'ינג החוצה לסגנונות אחרים.

 Good Morning Tapes – LN-CC Store Mix 076 

הלייבל הצרפתי Good Morning Tapes ידוע במהדורות מוגבלות (מן הסתם) של קסטות עם מוזיקה אמיצה, וגם, חולצות מגניבות וממותגות עם שרוולים ארוכים במיוחד. הסט הזה של קלטות הבוקר הוא דרך רכה ועדינה להקל על היום שעובר עליכם עם סאונד חינני ובעל טוב טעם.

עושה רושם שלא משנה מה יקרה בטקס פרסי הגראמי, תמיד יהיה לאנשים על מה להתלונן. בין אם האמנים האהובים עליהם לא זכו, או שהייתה הופעה שלא מצאה חן בעיניה, הקיטורים אינסופיים. עם זאת, קיימת תמימות דעים כי טקס פרסי הגראמי של 2019 המשך...

הסדרה התיעודית Surviving R. Kelly ("שורדות את אר קלי") שעלתה ברשת לייפטיים האמריקנית מביאה עדויות של נשים אשר נוצלו מינית על ידי אר קלי כשהיו קטינות, ואם במשך השנים קלי הצליח לחמוק מהשמועות וההאשמות בעזרת תשלומי פיצויים  המשך...

ביום שלישי שעבר הגיעה הזמרת פינק עם בעלה קארי הארט ושני ילדיהם לטקס קבלת כוכב בשדרת הכוכבים של הוליווד. "זה ממש סוריאליסטי. עברתי מסע בזמן האחרון בו הסתכלתי לאחור על הקריירה שהצלחתי איכשהו לעשות. המשך...

חמשת המיקסים הטובים של פברואר 2019

מדי חודש, פיליפ שרבורן ממגזין הפיצ'פורק מחפש בין מאות סטים חדשים של תקליטנים ומביא את הקרם דלה קרם 

 박혜진 Park Hye Jin – i-DJ 

כנראה שאין במוזיקת הדאנס מונח יותר קיטשי ולעוס מאשר "עמוק", אבל הסט של תקליטנית והמפיקה הדרום קוריאנית עם המילים החצי מדוברות חצי מזומרות בשפת המקור הוא מוזיקת מסיבה לקלאברים עם ראשים בעננים.

בראיון שהעניק סלאש למבקר מוזיקה יפני לפני כמה ימים, אמר הגיטריסט כי גאנז אנד רוזס שוקלים להוציא אלבום חדש, "אקסל, דאף ואני דיברנו על זה, כבר יש חומרים ועניינים שזזים בשביל אלבום חדש" אמר, אבל ציין כי הדרך לאלבום עדיין ארוכה המשך...

אם ביקרתם לאחרונה בחנות המוזיקה ווטרלו רקורדס שבאוסטין, טקסס, כנראה ששמתם לב לפרויקט בנייה שהיה דמיוני עד לא מזמן: קיר המוזיקה בן 36 השנים של החנות פינה מקום בו היו דיסקים לטובת עוד תקליטי ויניל.  המשך...

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page