top of page
Calender
יום שני 05/08/19
גיליון אוגוסט 2019, עמ' 2

בתגובה לחדשות הקשות דחתה להקת בלינק 182 את הופעתה באוניברסיטת טקסס באל פאסו, וכתבה בציוץ "אנחנו שולחים את אהבתנו לקהילה באל פאסו". ארי לנוקס מחברת התקליטים של ג'יי קול כתב "תהיה מנוחתם עדן של כל האנשים היפים שאיבדו את חייהם באל פאסו".

 

ליאן ריימס פרסמה תמונה בה דגלים של המון מדינות, ולצידם מספר תקריות הירי ההמוני שהתרחשו במדינות שלהם בשנת 2019. "זה מחליא את הנשמה, איך מישהו עוד מסוגל לעצום עיניים מול הדבר הזה?". 

זמרים אמריקאים כואבים את הטבח

באל פאסו, ומאשימים את טראמפ 

הטבח שהתרחש בשעות הבוקר המוקדמות של השבת האחרונה (4 באוגוסט), בסניף וולמארט שבעיר אל- פאסו שבטקסס, גבה את חייהם של 20 אנשים ופצע 26. מפקד משטרת אל פאסו אמר כי מדובר באחת התקריות הקשות ביותר בהיסטוריה של טקסס, והזעזוע גדול.

קארדי בי פרסמה באינסטגרם שלה תמונה של היורה בצירוף הטקסט "זה פטריק קרוסיוס, בן 21 מדאלאס. היום הוא הרצח לפחות 19 אנשים בעזרת רובה אוטומטי בסניף וולמארט באל פאסו. הוא לא מהגר, לא מוסלמי, לא מדאעש. הוא פשוט עוד יליד מקומי לבן בעל אידיאולוגיית הגזע העליון, שנסע לאל פאסו כדי לפגוע בהיספנים אמריקאים. הוא מהלל בטוויטר את טראמפ, מנהיג ה- KKK דיוויד דיוק, ואת דילן רוף, הגזען בעל אידיאולוגיית הגזע העליון שריסס את הכנסייה השחורה בצ'רלסטאון. אמריקה, יש לנו בעיה ענקית, שחומה לא תתקן".

הזמרת שר כתבה "הופעתי באל פאסו, קהל נפלא וחם, אנשים מאירי פנים. ליבי נשבר בשביל אחינו ואחיותנו". לאחר מכן שר החריפה את הטון "פסטיבל האוכל ואל פאסו - שני אירועי רצח המוניים שנולדו מתוך אידיאולוגית עליונות הגזע הלבן. אנו מתפללים למען בני המשפחה והחברים של ההרוגים והפצועים, אבל מה אנו יכולים לעשות כדי להפסיק את שפיכת הדמים, להגן על החפשים מפשע?!


אירועי הרצח ההמוניים מתרבים בקצב אסטרונומי, השנאה מתגברת, חייבים למצוא דרך אחרת".

בנוסף שר תקפה את הנשיא דונלד טראמפ, בטענה שהוא מלבה את השנאה והגזענות שהביאה את הרוצח לפעול. היא שיתפה מספר כתבות בנושא, בהן אחת ממנה ציטטה  את המשפט "הגזענים שמדליקים לפידים וצועקים 'יהודים לא יחליפו אותנו', הם המצביעים של דונלד טראמפ".

שר נואמת באחת ההפגנות
נגד הנשיא טראמפ בניו יורק

ג'ון לג'נד כתב "ליבי מתייסר על אנשי אל פאסו ודייטון (עיר באוהיו בה היה טבח נוסף במועדון לילה, כמה שעות לאחר מכן). האומה שלנו מתמודדת עם הטראומות האלה לעתים קרובות מדי, ואנחנו צריכים שהמנהיגים שלנו ינקטו בפעולה דחופה: להוציא את הנשקים הללו מהרחובות, ולהילחם באידיאולוגיה המרושעת של הלאומנות הלבנה המניעה רבים מהטרוריסטים האלה".


גם לג'נד ביקר את הנשיא טראמפ "כשאנו מגנים את הארס הגזעני שיוצא מפיו של הנשיא ומצביעים על הגזענות וצרות האופקים של מדיניותו, לא מדובר בשאלה אקדמית מורכבת, זה לא משחק פוליטי, אלא זה עניין של חיים ומוות. הנשיא מספק השראה לרוצחים, הוא חלק מהבעיה".

ריהאנה ביקרה את תגובתו של הנשיא טראמפ לשני הטבחים. הוא פרסם ציוצים המגנים את המעשה בכלליות, ולזמרת היה חשוב שיתייחס אליהם כאל טרור. לכן היא כתבה בציניות, "אוי דונלד, אייתת את המילה 'טרור' לא נכון! במדינה שלך היו שתי מתקפות טרור אחת אחרי השנייה שהרגו כמעט 30 אנשים חפים מפשע".


ריהאנה המשיכה וכתבה "שתי המתקפות הללו מגיעות ימים ספורים בלבד לאחר מתקפת טרור נוספת בקליפורניה, בה טרוריסט יכל לרכוש באופן חוקי רובה סער קלשניקוב מודל 1947 בווגאס, ואז לנסוע במשך שעות לפסטיבל אוכל בקאלי ולחסל שם שישה אנשים נוספים כולל תינוק!". לאחר מכן הזמרת תקפה את המדיניות האנטי הגירתית של הנשיא ותמיכתו בנשיאת נשקים: "דמיינו עולם בו קל יותר להשיג קלשניקוב מאשר אשרת שהייה. עולם בו בונים חומה כדי להשאיר טרוריסטים באמריקה".

תפילותיי ותנחומיי העמוקים ביותר נתונים למשפחות והאוהבים של הקורבנות מטקסס, קליפורניה ואוהיו. צר לי כל כך על אובדנכם, לאף אחד לא מגיע למות כך, פשוט אף אחד".

מדור מוזיקה חדשה

(Beyonce - Can You Feel The Love Tonight (The Lion King

לפני 25 שנה, דור שלם של ילדים צפה בשני אריות מצוירים מתאהבים, כשצלילי השיר Can You Feel The Love Tonight מלווים את הרגע האינטימי. הדואט של סימבה ונלה אותו שרו בזמנו אלטון ג'ון וטים רייס, חודש כעת על ידי ביונסה ודונלד גלובר בסרט החידוש של מלך האריות 2019.


כשהתארח גלובר אצל ג'ימי קימל, הוא התבדח על כך שחש מאוים מלשיר עם ביונסה: "התבקשתי לא להתרגש, אבל לא רציתי להסתכל לה בעיניים כשהקלטנו את זה... אני מתאר לעצמי שפחות מלחיץ לשחק כדורסל עם מייקל ג'ורדן אם אתה זורק כדורי נייר לפח בבית".  


בנוסף לחידוש של ביונסה את Can You Feel The Love Tonight, היא גם מפיקה אלבום חדש בהשראת מלך האריות 2019 שייקרא The Gift. "זה קולנוע קולי" היא אומרת, "דרך חדשה של לספר סיפור, רציתי לעשות יותר מאשר אוסף שירים בהשראת הסרט. זה ערבוב של סגנונות ושיתופי פעולה שאינם צליל אחד, בהשפעות של סגנונות  R&B, היפ הופ ואפרו-ביט".


 השירים והאלבומים של ביונסה במוסיכיפדיה 

שני חברי להקת הביטלס לשעבר, פול מקרטני ורינגו סטאר, התאחדו לביצוע קלאסיקות של הביטלס בהופעה של מקרטני בלוס אנג'לס. "יש לנו הפתעה בשבילנו, הפתעה בשבילכם, הפתעה לכולם: המשך...

מעריץ ענק של בוב דילן בשם ביל פייגל רכש את פריט האספנות הגדול ביותר שיש: הבית בו גר דילן במינסוטה כשהיה ילד. לפי הדיווח במינאפוליס סטאר טריביון, הוא רכש את הבית שגודלו 485 מטרים מרובעים המשך...

לפני שבוע יצא קליפ חדש של מדונה לשיר God Control מתוך אלבומה החדש Madame X. זהו שיר מחאה על קלות השימוש בנשק חם בארה"ב, ובקליפ שבוים על ידי ג'ונאס אקרלונד מוצגות סצנות ירי בזמן שמדונה מדפיסה המשך...

פייסבוק הפכה את החלטתה לאסור פרסום עטיפת האלבום החמישי של לד זפלין מ-1973 Houses of the Holy. עטיפת האלבום המפורסמת והשנויה במחלוקת בה נראים ילדים ערומים מטפסים על הר, הורחקה לפני כשבוע המשך...

מעריצים של מייקל ג'קסון הגישו תביעת דיבה נגד ווייד רובסון (36) וג'יימס סייפצ'וק (41), שטענו בסרט "לעזוב את נברלנד ששודר ברשת HBO כי מלך הפופ המנוח התעלל בהם מינית כשהיו ילדים. התביעה הוגשה המשך...

69fm-comments-note-3.jpg

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page