top of page
Calender
יום חמישי 04/07/19
גיליון יולי 2019, עמ' 4

מעריצים של מייקל ג'קסון הגישו תביעת דיבה נגד ווייד רובסון (36) וג'יימס סייפצ'ק (41) , שטענו בסרט "לעזוב את נוורלנד" ששודר ברשת HBO לפני כמה חודשים כי מלך הפופ המנוח התעלל בהם מינית כשהיו ילדים. התביעה הוגשה על ידי שלושה קבוצות מעריצים רשמיות של ג'קסון - Michael Jackson Community, the MJ Street ו- On the Line בבית משפט בצרפת, שכן בחוק הצרפתי איסור הוצאת דיבה תקף גם לאחר מותו של אדם, בניגוד לארצות הברית (וגם ישראל). 


הקבוצות תובעות את השניים על "נזק סמלי" בסכום של יורו אחד בעילה של "הכתמת תדמית" של כוכב הפופ המנוח. בשיחה עם רויטרס אמר עורך הדין של קבוצות המעריצים, עמנואל לודוט: "בצרפת אסור להשחיר את שמו של אדם שנפטר, נגרםו סבל מוראלי ורגשי, וכשיש סבל, יש פיצוי. פשוט מאוד. עורך הדין גם השווה את ההאשמות של שני הבחורים ל- "לינץ' לכל דבר".

אין ספק כי פעילות קבוצות המעריצים של ג'קסון רצינית ומקצועית, כזאת

למרות ההאשמות המדוברות. בראיון לסאנדיי טיימס אמרה: "אני אוהבת לראות ילדים הרוצים ללכת בעקבותיו, ומבוגרים שעדיין מאזינים למוזיקה שלו".


"זה פשוט מראה לך את ההשפעה שהייתה למשפחה שלי על העולם. אני מקווה לא להישמע שחצנית- אלא רק מציינת את מצב הדברים. הכל באמת מתת אל, ואני אסירת תודה על כך".
  השירים והאלבומים של מייקל ג'קסון במוסיכיפדיה 

מעריצים של מייקל ג'קסון הגישו תביעת דיבה נגד סייפצ'וק ורובסון

שחורגת הרבה מעבר לאלו של קהילות מעריצים סטנרטיות. לפני קצת פחות משבועיים, כשצוין עשור למותו של ג'קסון, הפיצו מעריציו סדרת פוסטרים תחת המסר "מייקל ג'קסון חף מפשע" בכל רחבי אירופה וארה"ב. מארגני המחאה של הפוסטרים כתבו בהצהרה: "זה יום ראשון, 23 ביוני 2019, בשעת לילה בבריטניה. בעוד כמעט 24 שעות יחלוף עשור מאז מותו של מייקל ג'קסון, תנועת MJINNOCENT עבדה סביב השעון בימים האחרונים על מנת להבטיח שהוא ייזכר ויהולל על ידי מה שיותר אנשים".


"אנחנו גאים להודיע כי ב-25 ליוני, שלטי מודעות דיגיטליים ברחבי בריטניה, הולנד ואירלנד יציגו את תמונת ההנצחה הרשמית של התנועה, ואנחנו מעודדים את קהילת המעריצים הבינלאומית לקחת חלק בכך יחד איתנו".


בינתיים, ג'נט ג'קסון שהופיעה בפסטיבל גלסטונברי בסופ"ש שעבר, אמרה כי "המורשת של אחיה תימשך", למרות ההאשמות המדוברות. 

מדור מוזיקה חדשה

Emma Bunton & Robbie Williams - 2 Become 1

אמה בנטון שחררה את אלבום הסולו הראשון שלה מזה 12 שנים My Happy Place, ואחד השירים שיכללו בו הוא דואט רומנטי מהפנט שלה עם רובי ויליאמס, חידוש הלהיט של הספייס גירלז מ- 1996 Two Become 1


כמו השיר הזה, האלבום מכיל שמונה שירים קלאסיים בביצוע מחודש של בנטון, ביניהם Come Away with Me של נורה ג'ונס ו- Emotion של דסטיניז צ'יילד. יש גם שני שירים חדשים שלה-  Too Many Teardrops וסינגל הבכורה Baby Please Don't Stop.

הזמרת בת ה- 43 והאם לשניים מספרת כי תהליך ההקלטה של האלבום היה ממש רומן משפחתי, "הסיבה שקראתי לאלבום My Happy Place היא משום שהמקום המאושר שלי הוא עם המשפחה שלי, החברים, להאזין למוזיקה ולהיות באולפן. כל הדברים האלה התחברו להם יחד באלבום הזה".

"כשהקלטתי הילדים שלי באו לאולפן, החברים שלי ירדו למטה, אימא שלי הקשיבה לכל שיר שוב ושוב. הנוכחות באולפן עשתה אותי כל כך מאושרת".


"כשמתבגרים מרגישים יותר בעלי ביטחון כי סדרי העדיפויות משתנים, ועברתי להתמקד במשפחה שלי, והאלבום הזה הוא הדובדבן שבקצפת, והיכולת לכתוב, להקליט ולהופיע היא בהחלט סוכריות של קסם". 

שירים חדשים נוספים ברדיו מוסיכיף 69FM 

למעלה: גרסת אולפן, למטה: בהופעה חיה

הסרט "לעזוב את נוורלנד" מאשים את מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון בהתעללות בשני ילדים בשנות ה-80 וה-90. סייפצ'וק היה אז שחקן ורובסון רקדן מאוסטרליה, שניהם מתחת לגיל 10, כשמעשי הפדופיליה המשך...

לפני שבוע יצא קליפ חדש של מדונה לשיר God Control מתוך אלבומה החדש Madame X. זהו שיר מחאה על קלות השימוש בנשק חם בארה"ב, ובקליפ שבוים על ידי ג'ונאס אקרלונד מוצגות סצנות ירי בזמן שמדונה מדפיסה המשך...

לפני כשבועיים דלף לרשת אוסף חומרים באורך 18 שעות של רדיוהד מהקלטות אלבום הפריצה של הלהקה OK Computer משנת 1997. לפי דיווחים האוסף הכיל דמואים, ביצועים אלטרנטיביים והקלטות הופעות המשך...

בשנות ה-80, פרינס ירה להיטים בכזה רצף שלא פלא שהוא חלק את השפע, להיט הבכורה של הבנגלס Manic Monday - היה שיר שלו, גם הלהיט הגדול ביותר של שינייד אוקונור המעורערת כיום  Nothing Compares  המשך...

העיתונאי הבריטי מייק סמלקומבה  חקר את הסרט "לעזוב את נוורלנד", בו וייד רובסון וג'יימס סייפצ'וק טוענים כי מייקל ג'קסון התעלל בהם מינית בילדותם, ומוצא סתירה בעדות של כל אחד מהם המשך...

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page