top of page

השירים של אמילי סאנדיי | Emeli Sande best songs

הכותבת והזמרת הסקוטית אמילי סאנדיי גרפה הצלחה גדולה בזכות אלבום הבכורה שלה Our Version of Events, שמילא אותה באינספור מועמדויות ופרסים, הבולטים שבהם פרסי BRIT לאמנית הבינלאומית הטובה ביותר, זמרת הסולו הטובה ביותר והאלבום הטוב ביותר. 

אדל אמילי סאנדיי נולדה בסנדרלנד ב-10 למרץ 1987 לאביה ג'ואל סאנדיי שנולד בזמביה, ולאם אנגלייה, דיאן סאנדיי ווד. אביה, שעזב את זמביה, פגש את אמה כששניהם למדו באוניברסיטה בסנדרלנד. המשפחה עברה לאלפורד, אברדינשייר בסקוטלנד כשאמילי הייתה בת ארבע.

סאנדיי כתבה את השיר הראשון שלה בגיל 11, עבור תחרות הכשרונות הצעירים בבית הספר בו למדה. היא מספרת ש- "זו הייתה הפעם הראשונה בה חשבתי שאולי אהיה כותבת שירים. תמיד ידעתי שאני רוצה להיות מוזיקאית וידעתי שאני רוצה לכתוב בגלל שאנשים האזינו למה שכתבתי. אף פעם לא חשבתי שלשיר שירים שמישהו אחר כתב זו אפשרות קיימת". השיר הראשון שכתבה נקרא Tomorrow Starts Again, היה בעל מבנה תקין ואפילו "גשר" (Music Bridge).

Diamond Rings

סאנדיי למדה ב- "אלפורד אקדמי", בית ספר בו אביה עבד כמורה. היא מספרת: "שנאתי להיות חולה ולהפסיד יום לימודים כי הייתי כל כך רעבה ללמידה. הייתי מאד ביישנית, חנונית ו'ילדה טובה'. באופן בלתי נמנע, לאורך שנות הלימודים, חלק מהזהות שלי היה שהייתי 'הבת של מר סאנדיי'. אין סיכוי שהייתי יכולה להסתבך בצרות כי זה היה מגיע אליו תוך דקות. ואני אספר לך, אבא היה קשוח".

תחנת הרדיו Choice FM, הזמינה את סאנדיי בת ה-15 להשתתף בתחרות ה"ראפולוג'י" שלהם. ריצ'רד בלאקווד ליווה איתה לאולפני קמדן של MTV כדי לשיר גוספל. זו הייתה ההופעה הראשונה בקריירה של אמילי סאנדיי בלונדון. עד גיל 16, סאנדיי כמעט והספיקהה לחתום על חוזה הקלטות עם חברת טלסטאר. למרות זאת, היא העדיפה שלא לוותר על ההזדמנות ללמוד באוניברסיטה ולכן וויתרה על העסקה. היא

למדה רפואה באוניברסיטת גלזגו במסלול 5 שנתי ועזבה אחרי שסיימה תואר במדעי המוח. היא הצהירה שההשכלה חשובה לה, כי במידה והקריירה המוזיקלית שלה לא תצליח תהיה לה תוכנית גיבוי. היא סיפרה שהמנהל האישי שלה, אדריאן סייקס, חיכה בסבלנות מאז שהייתה בת 16: "אדריאן מכבד את העובדה שאני רוצה לרכוש השכלה. הוא גם יודע שחשוב להורים שלי שאסיים את הלימודים באוניברסיטה". 

היו רבים שנתנו לסאנדיי השראה לאורך חייה. דמות משפיעה חשובה היא פרידה קלו, שלאמילי סאנדיי יש קעקוע עם דיוקנה על הזרוע. מיד אחרי שעזבה את בית הספר לרפואה, סאנדיי החליטה לעשות את הקעקוע שמייצג עבורה כוח ואומץ. קלו השפיעה על סאנדיי בגלל הסיפור של מאבקה

Never Be Your Woman

במחלת הפוליו בגיל צעיר, שהוביל אותה לעיסוק באומנות. היא ידעה שהחלטתה לבנות לעצמה קריירה מוזיקלית ולעזוב את האוניברסיטה תדרוש מידה של אומץ אותו השיגה דרך סיפורה של קלו. בנוסף מעריצה סאנדיי מבחינה אומנותית את אלישה קיז, בגיל 16 הוריה לקחו אותה להופעה ומאז שאפה לשתף עמה פעולה, דבר שיקרה באלבום הראשון.

כניסתה הרצינית של סאנדיי לתעשייה הגיעה ב- 2009 כשהתארחה בשיר של הראפר צי'פמאנק

Diamond Rings, ושנה לאחר מכן בשיר Never Be Your Woman של  Wiley בהפקת Naughty Boy. בזכות הצלחות אלה זכתה בפרס בחירת המבקרים בטקס פרסי המוזיקה הבריטית (Brit Awards) של 2012 וקיבלה תנופה חזקה לקראת שחרור אלבום הבכורה.

11. "River"
12. "Lifetime"
13. "Hope" 

14. "Read All About It, Pt. III"

בונוס מהדורה מיוחדת (אוקטובר 2012):

15. "Wonder" (FT. Naughty Boy)

16. "Breaking the Law" (Alternate Version)

17. "Easier in Bed" 

18. "Beneath Your Beautiful" (FT. Labrinth)

19. "Imagine"

בונוס מהדורה יפנית:

15. "Tiger" 

16. "Heaven" (Nu:Tone Remix)

17. "Next to Me" (Mojam Remix)

אמילי סאנדיי כתבה את כל השירים באלבום הבכורה שלה, היא אמרה כי הסוד לכתיבת שירים טובה היא להשתמש בכנות ורגשות חשופים. האלבום קיבל ביקורות טובות ויכולותיה הווקאליות של סאנדיי הושוו לארתה פרנקלין, וויטני יוסטון, ביונסה ואנני לנוקס. 

 

הסינגל הראשון מתוך האלבום Heaven שוחרר באוגוסט 2011, דורג שני במצעד הפזמונים הבריטי והיה להצלחה במדינות אירופאיות נוספות. Read All About It עם פרופסור גרין שוחרר רק כסינגל מקדים ולא הופק לו וידאו קליפ, אך היה ללהיט בינלאומי נוסף. הסינגל השלישי Next to Me היה ללהיט עולמי ונכנס למקום השני במצעד הבריטי וראשון באירי. 

האלבום Our Version of Events נכנס היישר למקום הראשון של מצעד האלבומים הבריטי ונשאר בפסגה למשך חמישה שבועות לא רצופים. הוא הגיע למעמד פלטינה כפול והיה לאלבום הנמכר בקצב המהיר ביותר על ידי אמנית בריטית מאז האלבום I Dreamed a Dream של סוזן בויל. 

 

בספטמבר הפך אלבום הבכורה של אמילי סאנדיי לאלבום הנמכר ביותר בבריטניה בשנת 2012 כשעקף

"Our Version of Events"

שוחרר בפברואר 2012

1. "Heaven" 
2. "My Kind of Love"
3. "Where I Sleep"
4. "Mountains"
5. "Clown"  
6. "Daddy" (FT. Naughty Boy)
7. "Maybe"
8. "Suitcase" 
9. "Breaking the Law"
10. "Next to Me"

Heaven

My Kind of Love

Daddy

את האלבום 21 של אדל (שיצא ב-2011) והאלבום השני הנמכר ביותר של 2013 אחרי Midnight Memories של וואן דיירקשן.

לאחר 8 חודשים, באוקטובר 2010 האלבום שוחרר מחדש עם 3 שירים חדשים, אחד מהם של סאנדיי עם לברינת' Beneath Your Beautiful שהיה להיט גדול נוסף בבריטניה בשנת 2012-13 והיה מועמד בטקס הבריטס של 2013 לפרס הסינגל הטוב ביותר. כמו כן הכיל האלבום קאבר של אמילי סאנדיי לשיר Imagine של ג'ון לנון. 

Beneath Your Beautiful

Next to Me

Clown

Hurts

"Long Live the Angels"

שוחרר בנובמבר 2016

1. "Selah"
2. "Breathing Underwater"
3. "Happen"
4. "Hurts"
5. "Give Me Something"
6. "Right Now"
7. "Shakes"
8. "Garden" (FT. Jay Electronica and Áine Zion)
9. "I'd Rather Not"

Breathing Underwater

10. "Lonely"
11. "Sweet Architect"
12. "Tenderly" (FT. Joel Sandé and The Serenje Choir)
13. "Every Single Little Piece"
14. "Highs & Lows"
15. "Babe"

בונוס מהדורת דלוקס:

16. "Kung Fu"
17. "Somebody"
18. "This Much Is True"

Highs & Lows

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page