top of page
Calender
יום ראשון 28/04/19
גיליון אפריל 2019, עמ' 12

הסרט "Homecoming" (מעוצב כ- HΘMΣCΘMING עם שורת המשנה "סרט שנעשה על ידי ביונסה") ששודר בנטפליקס לפני כ-10 ימים, עוקב אחר ההכנות של ביונסה להופיע בפסטיבל קואצ'לה של 2018. הסרט מתואר כ- "מבט אינטימי ומעמיק" על ההופעה אשר חושף את "המסע הרגשי מרעיון יצירתי לתנועה תרבותית".


הסרט שנכתב, בוים והופק בלעדית על ידי ביונסה, מספק מבט קרוב על דיוות הפופ בזמן שהיא עורכת חזרות במשך חודשים על מנת להחזיר את גופה למצב של טרם ההריון, וכן עבודתה הקשה על מנת להגשים את החזוןן האומנותי שלה כפי שהתבטא בהופעות של שני הסופ"שים של הפסטיבל. הנה שלושה דברים חדשים שלימד אותנו הסרט על ביונסה:

ההריון שלה לא היה קל-וגם לא תהליך ההתאוששות


ביונסה כבר אמורה הייתה להופיע בפסטיבל קואצ'לה של 2017, אבל ההריון עם התאומים רומי וסיר קרטר הביא לדחייה בשנה. אבל בסרט נחשף לראשונה כי ההריון שלה לא היה פשוט, היא סבלה מלחץ דם גבוה ובעיות דם אחרות. בנוסף היא הובהלה לטיפול נמרץ לאחר שהדופק של אחד התאומים נעצר. למרבה המזל התאומים נולדו בריאים, אבל היה לה משקל עודף משמעותי ונדרשה לה דרך ארוכה על מנת להחזיר את הגוף למצב בו תוכל להופיע כפי שהתרגלה, יחד עם להיות אם לשלושה. 


בסרט היא מתוודה על המאבק לחזור לכושר בגלל אינטנסיביות ההופעות שלה והקושי שהיה לה עם החזרות, "היו ימים שחשבתי שלעולם לא אחזור לעצמי" היא אמרה בקריינות. "שלא אהיה אותו דבר מבחינה פיזית. שהכוח והסיבולת שלי לא יהיו זהים".כדי להתמודד עם החששות היא אימצה לצד משטר האימונים המפרך תזונה טבעונית קפדנית. 

שלושה דברים שלמדנו על ביונסה מהסרט Homecoming

היא בוסית קשוחה, אך כזאת שגם נותנת כבוד לעמיתיה


כמה מהסצנות הטובות ביותר של הסרט מראות כיצד ביונסה מפקדת על צוות ההופעה שלה, הכולל יותר מ- 200 אנשים. היו לה 3 במות לחזרות, אחת ללהקה, אחת לרקדנים ואחת לצוות הקריאייטיב. ביונסה דילגה בין שלושתן כדי לפקח ולכוונן כל פרט קטן במופע, עד לרמת זוויות הצילום.


עם זאת, למרות שמדובר היה במופע של ביונסה, היא נעזרה וקיבלה השראה יומיומית מהמוזיקאים הרקדנים הזמרים וצוות הקריאייטיב שעזרו לה להרכיב את המופע. "רציתי תזמורת שחורה, הזדקקתי לסולנים, רציתי דמויות מיוחדות, לא רציתי שכולנו נעשה את אותו הדבר. הסבירה. "והתמורה בלתי מוגבלת, הדברים הצעירים האלה יכולים לעשות עם הגוף שלהם והמוזיקה שהם מנגנים… התמורה בלתי נגמרת".

הבת, בלו אייבי, הופכת למיני ביונסה


אף פעם לא משעמם כשבלו אייבי נראית עם הוריה בציבור, וכשבסרט רואים אותה נוכחת בחזרות באופן מתמיד יחד עם אביה ג'יי זי, צופה באימא שלה רוקדת ואפילו לומדת חלק מהכוריאוגרפיה, לקראת הסוף היא אפילו שרה קצת עם האימא. 


בשביל ביונסה, השמחה שהעניקה ההופעה בפסטיבל קואצ'לה לבתה הייתה השראה עמוקה, "אני מרגישה כי עשינו משהו שהסב לבתי גאווה", כפי שאמרה לקראת סוף הסרט. 

 השירים והאלבומים של ביונסה במוסיכיפדיה 

הסרט "לעזוב את נוורלנד" מאשים את מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון בהתעללות בשני ילדים בשנות ה-80 וה-90. סייפצ'וק היה אז שחקן ורובסון רקדן מאוסטרליה, שניהם מתחת לגיל 10, כשמעשי הפדופיליה לכאורה החלו. "איננו יכולים לשנות את מה המשך...

אחת מלהקות פופ-הבנים המצליחות בהיסטוריה אן סינק עומדת להתאחד לסיבוב הופעות, ולא, ג'סטין טימברלייק לא יהיה שם. כפי שקרה עם הבקסטריט בויז והספייס גירלז, הרכב מלא אינו מאסט כדי להביא לאיחוד של להקות המשך...

הרבה זמן עבר מאז האלבום האחרון של הזמרת הקנדית אבריל לאבין, ובאלבומה החדש אנו מקבלים אותה לאחר שיצאה מתקופה פיזית ונפשית קשה. היא התגרשה מבעלה השני, סולן ניקלבק צ'אד קרוגר, וחלתה במחלת ליים כה חמורה שהיא לא יצאה מהמיטה  המשך...

שירות המדיה האמריקאי SiriusXM הקים ערוץ האזנה מיוחד לזמרת שר, שישדר את המוזיקה שלה ותכנים נוספים שיציינו את חייה והשפעותיה של דיוות הפופ במשך 24 שעות ביממה. The Cher Channel החל את שידוריו ב-17 באפריל  המשך...

הפגנות זה פאסה והשינוי מגיע מלמעלה, ולכן הראפר מקים ארגון שכל מטרתו תהיה לדחוף לשינוי במערכת החוקתית בארה"ב, שמקפחת בעיקר שחורים. את הארגון הקים יחד עם ג'יי זי הראפר מיק מיל מנכ"ל הארגון הוא יועצו לשעבר של ברק אובמה המשך...

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page