top of page
Calender
יום ראשון 19/05/19
גיליון מאי 2019, עמ' 5

ביום רביעי האחרון חתמה נשיאת אלבמה קיי אייבי על "חוק ההפלות" הידוע לשמצה, שבעצם מוציא מהחוק הפלות במדינה, אפילו במקרה של גילוי עריות ואונס. החוק שייכנס לתוקף בעוד שישה חודשים הופך לפושעת בדרגה ראשונה אישה שמבצעת הפלה, ורופאים שיבצעו הליך רפואי כזה יעמדו בפני עונש מאסר של 10 עד 99 שנה, על פי התקנות שאושרו פה אחד על 25 הסנטורים של אלבמה, כולם גברים.


גם מדינות מיזורי, קנטאקי, ג'ורג'יה ומיסיסיפי שוקלות או נמצאות בתהליך של חקיקה דומה נגד הפלות, כשתנועת הפרו חיים ("pro-life") נהנית מגל חזק של תמיכה מוסדית. מוזיקאים רבים דאגו להביע את הסתייגותם מהחקיקה:

ליידי גאגא, ריהאנה וזמרות נוספות יוצאות נגד חוק ההפלות באלבמה

ליידי גאגא: "זאת שערורייה לאסור הפלות באלבמה נקודה, ועוד יותר מרתיח שזה כולל גם את אלו שנאנסו או תומרצו לקיום יחסים. ועוד יש עונש גבוה יותר לרופאים שיבצעו הפלה מאשר לרוב האנסים? זאת פארודיה ואני מתפללת למען הנשים והבחורות הצעירות שיסבלו מהנזקים של המערכת הזאת"

ריהאנה הייתה בוטה יותר כשפרסמה פוסט באינסטגרם: "תסתכלו, אלה האידיוטים שעושים החלטות לנשים באמריקה. המושלת קיי אייבי תתביישי לך!". גם הזמרת השבדית זארה לארסון פרסמה את תמונת הסנאטורים והעבירה עליהם ביקורת. 

דואה ליפה כתבה "לא הגוף שלך, לא הבחירה שלך, לא דרושה הצדקה. אין גבר שמותר לו לעשות החלטה פנדומנטליסטית שכזו על גופן של נשים. איך זה שהפלה נאסרת בחוק לפני אקדחים? הזכויות שלנו חייבות להישמע. ויש לנו את הזכות להזדעק מתוך הזדהות עם אחיותנו" 

כריסטינה פרי כתבה: "שתקתי כמה ימים ואיני יכולה עוד. בתחילה הרגשתי רק חסרת אונים, מובסת, מפוחדת וכועסת. עכשיו איני רוצה להיות כועסת, רעה או רגשנית, רק רוצה לעזור.


אני לא חושבת שאנשים דתיים טועים, ולא חושבת שנשים העושות הפלה אי פעם יטעו. אני כן חושבת שגברים האומרים לנשים מה לעשות בגוף שלהן, טועים ב-100%. בשנת 2019 זה כבר מעבר לדפוק ולעולם לא אסכים עם זה.

אני לא יכולה לשנות החלטות עם הדעה שלי כרגע, אני כן יכולה להביא לשינוי בקולי, תמיכתי וזכות ההצבעה שלי. אני מפצירה בכם להפסיק להילחם או לנסות לשנות אנשים דתיים, להפסיק לנסות לשכנע מישהו שהוא טועה, ובמקום זאת לנצל את הלהט הזה לפעולה, לתמיכה בנשים, להצבעה גדולה ועוצמתית".

מדור מוזיקה חדשה

Cate Le Bon - Daylight Matters

שיר חדש של הזמרת הוולשית קייט לה בון Daylight Matters ("ענייני היום") בו היא צועדת על קו החוף הוולשי עם מעיל אדום המנוגד לחלוטין לגוונים האפורים של השמיים, טובלת את מגפיה בבוץ ללא תכלית ושרה שוב ושוב I love you, I love you, ומסיימת ב- But you’re not here.

זהו הסינגל הראשון מתוך אלבומה הקרוב של לה בון Reward שייצא בסוף מאי. אוטוטו היא יוצאת למסע הופעות לקידום האלבום באירופה ובקיץ תגיע לארה"ב, תחילה תופיע בקינגסטון ניו יורק, ותסיים את המסע בפסטיבל פיצ'פורק בשיקגו שייערך בחודש יולי.  שירים חדשים נוספים ברדיו מוסיכיף 69FM 

הסרט "לעזוב את נוורלנד" מאשים את מלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון בהתעללות בשני ילדים בשנות ה-80 וה-90. סייפצ'וק היה אז שחקן ורובסון רקדן מאוסטרליה, שניהם מתחת לגיל 10, כשמעשי הפדופיליה לכאורה החלו. "איננו יכולים לשנות את מה המשך...

הרבה זמן עבר מאז האלבום האחרון של הזמרת הקנדית אבריל לאבין, ובאלבומה החדש אנו מקבלים אותה לאחר שיצאה מתקופה פיזית ונפשית קשה. היא התגרשה מבעלה השני, סולן ניקלבק צ'אד קרוגר, וחלתה במחלת ליים כה חמורה שהיא לא יצאה מהמיטה  המשך...

סלין דיון מעולם לא הרגישה טוב יותר. בגיל 51 היא עומדת להשלים סיבוב הופעות בלאס וגאס והולכת והופכת לאייקון אופנה. הלהיט לפסקול הסרט טיטאניק My Heart Will Go On בסוף הניינטיז הקפיץ אותה לעידן זוהר חדש, לו גם תרמה אישיותה הייחודית המשך...

בתחילת החודש, מיליוני מעריצים ברחבי העולם של סדרת הטלוויזיה "משחקי הכס" שמחו לקבל את העונה השמינית של הסדרה. בתחילת השבוע שחררו החברות קולומביה רקורדס ו-HBO את האוסף For the Throne, המכיל שירים בהשראת  המשך...

הסרט Homecoming (מעוצב כ- HΘMΣCΘMING עם שורת המשנה "סרט שנעשה על ידי ביונסה") ששודר בנטפליקס לפני כ-10 ימים, עוקב אחר ההכנות של ביונסה להופיע בפסטיבל קואצ'לה של 2018. הסרט שנכתב, בוים והופק בלעדית על ידי ביונסה  המשך...

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page