top of page

השירים של אדל | Adele best songs

"19"

שוחרר בינואר 2008

1. "Daydreamer" 
2. "Best for Last" 
3. "Chasing Pavements"   
4. "Cold Shoulder"   
5. "Crazy for You" 
6. "Melt My Heart to Stone"  
7. "First Love" 
8. "Right as Rain" 
9. "Make You Feel My Love"  
10. "My Same"

11. "Tired"   
12. "Hometown Glory"  

Hometown Glory
Make You Feel My Love

אלבום הבכורה של הזמרת אדל נקרא "19" משום שאדל הייתה בת תשע עשרה כשכתבה אותו: "אני זוכרת שנעשיתי קצת אישה בזמן הזה והשירים משקפים את זה בהחלט." האלבום בגרסת הבסיס הכיל שניים עשר שירים, ומספר גרסאות מיוחדות שלו יצאו בטייוואן, יפן וארה"ב עם שירי בונוס וביצועים חיים. השירים של אדל הפכו פופלריים במהרה ונהיו כחלק מהפסקול של תוכניות טלוויזיה רבות כגון "האנטומיה של גריי",  "מגרש ביתי" ו- "סקינס". אחד מהשירים האהובים ביותר באלבום הוא גרסת הכיסוי של אדל לשיר של בוב דילן Make You Feel My Love. אדל הקליטה אותו בעצתה של המנהל ג'ונתן דיקנס, השיר זכה לעשרות מיליוני צפיות ביוטיוב והשמעות בכל העולם.


​כבר בשבוע הראשון לצאתו הגיע 19 למקום הראשון במצעד הבריטי. האלבום היה מועמד לפרס מרקורי בקטגוריית האלבום הטוב ביותר, הגיע למעמד של פלטינה שבע פעמים בבריטניה ופעמיים 

בארה"ב ומכר מעל ל- 8 מיליון עותקים ברחבי העולם. אדל הייתה מועמדת לארבעה פרסי גראמי וזכתה בשניים מהם.

הסינגל השני מהאלבום 
Cold Soulder בהפקת מארק רונסון פחות מוכר בארץ משום שלא נכנס לגלגל"צ, אך מדובר אולי בשיר הטוב ביותר של אדל.

Chasing Pavements
Cold Soulder

"21"

שוחרר בינואר 2011

1."Rolling in the Deep"   
2. "Rumour Has It" 
3. "Turning Tables"   
4. "Don't You Remember"   
5. "Set Fire to the Rain"  
6. "He Won't Go"  
7. "Take It All"   
8. "I'll Be Waiting"   
9. "One and Only"   
10. "Lovesong" 
11. "Someone like You"

Turning Tables

כמו קודמו, גם אלבומה השני של אדל נקרא 21 כי הוא מעיד על גילה של הזמרת בעת הפקתו."הוא שונה מ- 19, יש את אותם נושאים אבל באור שונה. אני מתמודדת עם דברים אחרת, אני סבלנית, סולחת ומודעת לפגמים שלי...ניסיתי לחשוב על שם אחר לאלבום אבל לא מצאתי משהו שייצג את האלבום הזה כמו שצריך".

בשונה מקודמו, האלבום נוטה לסגנון הקאנטרי והבלוז האמריקאי, שאליו נחשפה הזמרת בעת סיבוב ההופעות שעשתה בצפון אמריקה. בתהליך הפקת האלבום אדל ניסתה לכוון למשהו קצבי וצעיר יותר מאלבומה הקודם, אך ניסיונותיה הראשונים לא צלחו והיא החליטה לקחת הפסקה ולבטל את שאר תאריכי ההקלטות, הן התחדשו יום לאחר הפרידה מבן זוגה, בעקבותיה גם כתבה את השיר 
Take It All ושירים נוספים שעוסקים בשיברון לב ונוסטלגיה.

האלבום הכיל בתוכו 11 שירים, מתוכם חמישה סינגלים שהצליחו מאוד במצעדים ברחבי העולם. האלבום בכלליותו זכה לשבחים רבים והעניק לאדל שבעה פרסי גראמי . האלבום נחשב ל- "שובר שוק" בארה"ב, הוא נמכר בכ- 5.8 מיליון עותקים רק בשנת צאתו וגרם לעלייה משמעותית של האחוזים בקניית מוזיקה מזה שבע שנים. 

Rolling in the Deep
Someone Like You
Set Fire To The Rain

"25"

שוחרר בנובמבר 2015

1. "Hello"
2. "Send My Love (To Your New Lover)"  
3. "I Miss You"   
4. "When We Were Young"  
5. "Remedy" 
6. "Water Under the Bridge" 
7. "River Lea"
8. "Love in the Dark" 

9. "Million Years Ago" 
10. "All I Ask" 
11. "Sweetest Devotion"

שירי בונוס למהדורה יפנית:

12. "Can't Let Go" 

13. "Lay Me Down"  

14. "Why Do You Love Me" 

Hello

מלבד ההרים של המזומנים, המניקורים המדהימים, ההערצה על ידי מיליונים והעובדה שנולדה עם מתנה בדמות קול זהב, לא היה קל להיות אדל של השנים האחרונות. זה חייב להיות מפחיד לחזור אחרי אחד האלבומים המצליחים ביותר של כל הזמנים- 21 של 2011, האלבום הרביעי הנמכר ביור בהיסטוריה של המצעד הבריטי- גם אם אתה יודע שהאלבום החדש שלך יוכל להגיע אל המקום הראשון בהיסטוריה הזאת (25 צפוי למכור בין 1.3 ל- 1.8 מיליון עותקים רק בשבוע הראשון שלו).

באלבום 25 אנו מגלים את תגובתה של הזמרת בת ה- 27 לדילמה שכזאת. זהו הצליל של מישהי שמשחקת את המשחק כל כך בבטחה עד שהיא יכולה לחבוש קסדה. עם השירה המתוחכמת של אדל, והקולות הרגשניים שבאופן בלתי מפתיע מצויים בכל 11 השירים, אנו מהלכים בין שירה בלדית קודרת לג'אז ברים מעושן. 25 אינו מסע ניסיוני מהסוג שפליטווד מק עשו עם האלבום של 1979 Tusk או ניסיון למלכודת היפ- הופ אופנתית. זה אפילו לא קרקע פורייה ללהיט מפתיע בסגנון חדש. למעריציה המיינסטרימיים זהה כנראה מגיע כהקלה מתוקה.

השיר שהכי מתקרב ב- 25 להפתעה הוא (Send My Love (To Your New Lover. עם פרופסור למוזיקת פופ כמקס מרטין (מי שהביא להיטים לכל המי ומי, החל מבריטני ספירס ובקסטריט בויז עד קייטי פרי וטיילור סוויפט) בעמדת הפקה עליזות, היא באה מלאה בביטחון, מקפצת לפזמוני דאנסהול, מאחלת לאקס שלה ואהובתו כל טוב ונשמעת כמי שנהנית מצחוק הגון.

Send My Love (To Your New Lover)

אבל מהשיר הזה ואילך זוהי חזרה לא מתנצלת לדרמה בסטייל הלהיט Rolling In The Deep. עטופה במיסטיקת אור נרות ולחישה של שירה גרגוריאנית, I Miss You רואה את אדל הולכת בכל הכוח סטייל פלורנס וולש (לא מפתיע לנוכח העובדה שפול אפוורת' השתתף בכתיבה והפיק גם לפלורנס אנד דה מאשין ואדל). על פופ קטיפתי אובדני היא מאיצה במאהב שלה- "נשק אותי בחזרה לחיים". River Lea ממשיך באותה רוח נועזת, שירה מודרנית מטופפת של דיינג'ר מאוס המפנה לשורשי הטוטנהאם שלה. Water Under The Bridge מביא עוד יותר מליצות, עם אדל המצליפה בחגורה עוד זכרונות יומן דרמטי לאקס שלה. מבחינה ווקאלית לעומת זאת, היא הכי מרשימה כשמעמידה את האקס שלה על המקום. על גיטרה אקוסטית עדינה ב- Million Years Ago היא מביאה את החושניות השקטה סטייל ג'אז שנות ה-50 של ג'ולי לונדון עם תוצאות אינטימיות לתפארת.

ועדיין, אתה לא יכול להתנער מהמחשבה שכל העסק הולך יותר מדי על בטוח. אי אפשר להאשים את הצוות של אדל שדבק בנוסחה שהביאה עד כה תוצאות של 30 מיליון עותקים- אבל יש תקווה לקצת יותר חדשנות באלבום 29.

מקור:

Leonie Cooper, NME, 18 November 2015.
 

http://www.nme.com/reviews/adele/16341

- שידורי הרצה במתכונת חדשה -

bottom of page